Genel Haberler
![Yıldız Niğde ve Çorum Teşkilatı İle Buluştu](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/yildizcorumnidegde.png)
Yıldız Niğde ve Çorum Teşkilatı İle Buluştu
Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız Niğde ve Çorum’da düzenlenen il divan programına katıldı. İl divanlarında teşkilata hitap eden Yıldız, “ Yaptığımız her üye, imza attığımız her üye formu din gönüllülerinin masada daha güçlü durması, masanın daha çok kazanım üretmesi anlamına gelecek” dedi.
Genel Başkan Ali Yıldız yüzbinlerce din görevlisinin alın teri için çalıştıklarını ifade ederek “Diyanet-Sen yalnızca üyesi olan 89 bini aşkın din ve vakıf görevlisini düşünmüyor, aynı zamanda bütün hizmet kolu çalışanları için mücadele ediyor. Diyanet-Sen bütün din görevlilerinin sorumluluğunu üzerinde taşıyan bir teşkilattır. Bu yüzden, yükümüz ağır sorumluluğumuz büyüktür.” ifadelerini kullandı.
Yıldız: Azim ve Kararlılıkla Çalışmalarımıza Devam Edeceğiz
Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız üye çalışmalarını başarıyla geride bıraktıklarını vurgulayarak “İlk din görevlileri sendikası olma payesiyle başlayan kuruluşumuz bu gün 88.704 üye sayısı ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nda 19. kez, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde 568 üye sayısı ile 12. kez ve toplamda 89.272 üye sayısı ile 19’uncu yetki yılında yüzde 65’lik sendikalaşma oranı ile kamu görevlileri sendikaları arasında yakalanması zor bir orana ulaştık. Bu başarıda emeği olan tüm teşkilatımıza, üyelerimize, şubelerimize yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Diyanet-Sen’in aynı hizmet kolundaki diğer 21 sendikanın toplamından daha fazla üye sayısına ulaştığına dikkat çeken Yıldız, “Diyanet-Sen din görevlilerinin ve vakıf çalışanlarının güvenlerini boşa çıkarmadığını bir kez daha ispatlamış oldu. Hizmet Kolu çalışanlarımızın, üyelerimizin beklenti ve taleplerini yerine getirmek için çok çalışacağız. Hep bir fazlasını yapacağız, hep bir adım ötesine geçeceğiz. Haklılığımızdan ve değerlerimizden aldığımız güçle, dün olduğu gibi, yarın da emeğin değerini bulması ve çalışma hayatının sorunlarının çözümü için azmimizi daha da artıracağız” şeklinde konuştu.
Düzenlenen toplantılara Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Neslibey Ozkan, Diyanet-Sen Hukuk Müşaviri Muharrem Mankır, Niğde Müftüsü Osman Ayas, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Laçin Belediye Başkanı İdris Gözükmez, Niğde Şube Başkanı Murat Dündar, Çorum Şube Başkanı İsmail Şanal şube yönetimleri, ilçe temsilcileri ve üyelerimiz katılım sağladı.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret