Genel Haberler
![Yıldız: Memur-Sen’in Gücü Memurun Gücüdür](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/sakaryaild.png)
Yıldız: Memur-Sen’in Gücü Memurun Gücüdür
Sakarya Memur-Sen Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Serdivan İlçesi’nde geniş katılımla gerçekleştirildi.
İl divan toplantısına Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Neslibey Özkan, Sakarya Memur-Sen İl Temsilcisi Murat Mengen, Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkan ve yönetimleri ve Sakarya Memur-Sen üyeleri katıldı.
Toplantıda Memur-Sen teşkilatına hitap eden Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız Memur-Sen’in toplu sözleşmenin mimarı olduğunu hatırlatarak “Toplu sözleşme ile son bir yıl hariç 802 kazanımı kitaplaştırdık ve tarihe kayıt düştük. Son bir yılda 3600 ek göstergenin verilmesini, 424 bini aşan sözleşmelinin kadroya geçirilmesini sağladık. Kamu görevlilerinin mali, sosyal ve özlük haklarını arttırdık.
Sendikalı ile sendikasızı birbirinden ayıran, memura 2023 için yıllık 4 Bin TL’yi aşan ek gelir sağlayan Toplu Sözleşme ikramiyesine imza attık. Memur-Sen’in gücü, memurun gücüdür” ifadelerine yer verdi.
Açık ve Net Bir Şekilde Duruşumuzu Sergiliyoruz
Memur-Sen ve bağlı sendikalar olarak deprem bölgesinde gerçekleştirdikleri çalışmalara da değinen Yıldız konuşmasına şöyle devam etti:
Deprem bölgesinde devletimiz ve milletimiz elele vererek acıları dindirmek için çalıştı. Din görevlilerinin deprem bölgesinde ne işi var diye eleştirilenler oldu. Bunlar, 'Din görevlilerinin orada ne işi vardı?' derken din görevlileri üzerinden Diyanet ve dinle hesaplaşmaya çalışan din düşmanlarıdır. Devleti itibarsızlaştırmaya çalışanlar, din görevlileri ve Diyanet üzerinden dine saldırmaya çalışan eylem ve söylemler, bu topraklara ait eylem ve söylemler değildir. Onların kimler olduğunu biz biliyoruz. Bizler fotoğrafın büyüğüne bakarak hareket edeceğiz.
Onlarla mücadele için alanlardayız. Açık ve net şekilde duruşumuzu sergiliyoruz.
Yıldız, seçim sürecine değinerek "Memur-Sen ailesi olarak her zaman milli iradenin, milletimizin değerlerinin yanında bu bilinç, şuur ve anlayışla yerimizi alacağız ve 14 Mayıs sürecine Allah nasip ederse bu şekilde katkımızı sunacağız." ifadesini kullandı.
Atabek: Aramızdan Rüzgarın Bile Geçmesine Müsaade Etmeyeceğiz
AK Parti Sakarya Milletvekili ve milletvekili adayı Çiğdem Erdoğan Atabek de partisinin salgın ve sonrasındaki doğal afetler sürecinde yaptığı çalışmalardan bahsetti.
Sahada Cumhur İttifakı'na karşı muazzam bir enerji ve desteğin olduğunu söyleyen Atabek, "Tüm dünya şu anda bakıyor; Recep Tayyip Erdoğan devam edecek mi, etmeyecek mi? Artık dergi kapaklarından medet umuyorlar." dedi.
Seçimin önemini işaret eden Atabek, "Safları öyle sıklaştıracağız ki değil aramızdan bir kişinin geçmesi, aramızdan rüzgarın bile geçmesine müsaade etmeyeceğiz. Bu seçim böyle bir seçim." değerlendirmesinde bulundu.
Memur-Sen Sakarya İl Temsilcisi Murat Mengen de faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret