Genel Haberler
Yıldız Kastamonu Memur-Sen İl Divanına Katıldı
Memur-Sen Kastamonu İl Temsilciliği’nin düzenlediği ‘Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
15 Mayıs mutabakatları öncesinde Memur-Sen ve bağlı sendikaların yönetimleri Türkiye’nin dört bir yanında teşkilatıyla bir araya gelmeye devam ediyor. Toplu sözleşme kazanımlarının anlatıldığı ve üye çalışmalarının değerlendirildiği ve yeni hedeflerin belirlendiği Kastamonu İl Divan toplantısı Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları ve teşkilatların katılımıyla gerçekleştirildi.
Yıldız: Zorlukların Üstesinden Hep Birlikte Geldik
Sendikal kazanımlar ve demokrasi için Memur-Sen teşkilatının birçok bedel ödediğini belirten Yıldız “Teşkilatımızla, üyelerimizle birlikte çok güzel işler yaptık. Zor dönemlerde omuz omuza verdik. 12 Eylül darbe anayasasına karşı sivil anayasayı, 28 Şubat’a karşı temel özgürlükleri ve sivil siyaseti, ‘Savunan Adam’ı; darbe planlarına, gece yarısı muhtıralarına karşı millet iradesini, ve Cumhurbaşkanımızı; 15 Temmuz işgal ve darbe girişimine karşı irademizi, vatanımızı, varlığımızı, bekamızı savunduk. Bu ülkeye nefes aldıracak, vesayetin kördüğümlerini çözecek adımlara destek olduk. Ortak akıl mitingleriyle, sivil anayasa çalışmalarımızla vesayetin çarklarını tek tek kırdık. Darbecilerin kuklaları olan 5’li çeteyle de onların apoletli sendikacıları ve sendikacılıklarıyla da mücadele ettik. Terör örgütleri üzerinden denenen vesayete karşı da meydanlarda biz vardık. Kurulmak istenen bürokratik vesayetle yine biz mücadele ettik. Bugünlere kolay gelmedik. Zor ve meşakkatli süreçlerden geçtik. Bedeller ödedik. Nice canlarımızı bu uğurda feda ettik. Hiçbir şey bize altın tepsi içinde sunulmadı. Öncelikle demokratik iklimin korunmasında fayda var.” İfadelerine yer verdi.
Mücadeleye ve Kazandırmaya Devam Ediyoruz
Memur-Sen’in kazanımlarının ardında örgütlü gücünün olduğunu vurgulayan Yıldız, “4/C’lilerin 4/B statüsüne geçirilip 4/C’nin tümden kaldırılmasında bizim gayretimiz var. 4/B’nin istisna istihdam modeli olarak kalması, istihdamın 4/A üzerinden yapılması için çabalarımız sürerken sözleşmelilerin özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda kat edilen mesafede bizim kararlı mücadelemiz var. KİT’lerde ücret gruplarının 5’ten 3’e düşürülmesinde bizim payımız var. Sendikalı ile sendikasızın arasındaki farkı ortaya koyması bakımından Toplu Sözleşme ikramiyesini 2000 TL’yi yaklaşan ciddi bir ek gelire dönüştürdük. Kamu görevlilerinin en temel sorunlarını çözdük, kalan sorunları da çözmek için ter döküyoruz” şeklinde konuştu.
Bakır: İlçe İlçe, Köy Köy Geziyoruz
İl divan toplantısında konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi ve Diyanet-Sen Şube Başkanı İrfan Bakır Kastanonu genelinde yapılan çalışmalardan söz ederek “İlçe ilçe, köy köy gezerek kazanımlarımızı ve hedeflerimizi anlatarak Memur-Sen’in haklı mücadelesine davet ediyoruz. Amacımız kamu görevlilerini daha fazla memnun etmek, milli gelirden alacakları payı artırmak, özlük haklarını iyileştirmek, ülkemizin daha iyi yerlere ulaşmasını sağlamak. Bunu hep birlikte, azimle ve inançla çalışarak başaracağız” diye konuştu.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret