Genel Haberler
![Yıldız: Hakkı Hayata Hakim Kılmak İçin Sendika Diyoruz](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/yildizcorum_2.png)
Yıldız: Hakkı Hayata Hakim Kılmak İçin Sendika Diyoruz
Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız Çorum Sungurlu İlçe Müftülük Din Görevlileri Toplantısına katıldı. Din görevlilerine hitap eden Yıldız “Biz Sendika derken Memur-Sen Kurucu Genel Başkanı merhum Akif İnan gibi hak diyoruz, adalet diyoruz, özgürlük, eşitlik diyoruz. Kısaca hakkı hayata hakim kılmak için sendika diyoruz” dedi.
Teşkilat çalışmalarına aralıksız devam eden Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız Çorum Sungurlu ilçe müftülük din görevlileri mutat toplantısına katıldı. İlçe Müftüsü Süleyman Eroğlu, Çorum Şube Başkanı İsmail Şanal, yönetim kurulu ve müftülük personelinin katıldığı toplantıda din görevlilerine hitap eden Yıldız sendikanın bir hak arama ve hakkı hakim kılma aracı olduğuna dikkati çekerek “Konfederasyonumuzun kurucusu rahmetli Mehmet Akif İnan’a arkadaşları “Üstat nerden çıktı bu sendika sırası mıydı? Sen şiir ve edebiyat adamısın” diyorlar. Cevap çok manidar “Dostlar ben sendika derken Hak diyorum, adalet diyorum, özgürlük diyorum, eşitlik diyorum, kısaca Hakkı hayata hâkim kılmak için sendika diyorum” diyor. Sendikacılığın yıldızı, Hilfü’l Fudül sendikacılığının mimarı merhum genel başkanımız Ahmet Yıldız, “Yürüttüğümüz bu görev bir amel-i salihtir. Din görevlisine hizmet dine hizmettir. Mümin kardeşimin sorununu çözmek için adım atan kişi kırk rekat nafile namaz kılmaktan daha fazla sevap alır hadisine nail olmak için sendika diyorum” tespitinde bulunuyor. Bizler hak, adalet, özgürlük, eşitlik için sendikacılık yapıyoruz. Din görevlilerinin mali, sosyal, özlük haklarını çözmek ve hayatlarını kolaylaştırmak için sendikacılık yapıyoruz. Vesayet deşifre etmek, statükoyu sonlandırmak, bürokratik oligarşiyi bitirmek için sendikacılık yaptık, yapıyoruz. Mazlumların ve mağdurların dertlerine çare olmak için sendikacılık yapıyoruz. 25 yıldır kurucu iradeden taviz vermeden yolumuza devam ettik. Sizlerin desteği ile 20 yıldır yetki ile bu kutlu görevi yürütüyoruz. 20 yıldır toplu sözleşmeden KPDK’ya, KİK’e bütün kazanımların altında Diyanet-Sen’in Memur-Sen’in imzası var.” İfadelerine yer verdi.
Yıldız, toplantı sonrası Sungurlu İlçe Müftüsü Süleyman Eroğlu ve Sungurlu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret