Genel Haberler
![Yıldız: Çözümün Adresi Diyanet-Sen’dir](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/canakkale_6.png)
Yıldız: Çözümün Adresi Diyanet-Sen’dir
Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, Diyanet ve Vakıf Görevlilerinin hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek için gece gündüz çalıştıklarını belirterek “Hizmet kolumuzla ilgili bir sorun varsa çalışanlarımız biliyorlar ki çözümün adresi Diyanet-Sen’dir” dedi.
Teşkilat çalışmalarına aralıksız devam eden Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, Çanakkale Şubesi Teşkilat Eğitim Toplantısı’na katıldı. İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, Diyanet-Sen Genel Sekreteri Neslibey Özkan, Çanakkale Şube yönetimi ve ilçe temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda konuşan Genel Başkan Yıldız, Diyanet-Sen’in bu yıl 20. Kez yetkiyi aldığını hatırlatarak “20 yıldır kuruluş ilkelerimizden taviz vermeden Diyanet çalışanlarımızın, Vakıfalar Genel Müdürlüğü çalışanlarımızın hak ve menfaatlerini korumak geliştirmek için geçe gündüz demeden çalışıyoruz. Bu güne kadar bir çok sorunun çözümünü gerçekleştirdik. Çok güzel kazanımlara imza attık. Bundan sonra da hizmet kolumuzla ilgili bir sorun varsa çalışanlarımız biliyorlar ki çözümün adresi Diyanet-Sen’dir. Hizmet kolumuza ilişkin bir çok sorunun çözülmesinde, kazanım hanesine yazılmasında yerimiz, terimiz ve imzamız var.” ifadelerine yer verdi.
Toplu Sözleşmeye Çözüm Önerilerimizle Hazırlanıyoruz
Toplu sözleşme, KPDK ve KİK vesilesiyle birçok konunun mutabık kalınarak bağıtlandığını ve Kamu Görevlileri Sendikacılığının sorun çözme kapasitesinin her geçen gün geliştirildiğini belirten Yıldız “Özellikle son bir yıl içinde her biri reform olarak kabul edilebilecek kazanımlara imza attık, yeni kazanımlar için de ter akıtmaya devam ediyoruz. 6. Dönem Toplu Sözleşmede hükme bağladığımız 3600 ek gösterge ve sözleşmeli kamu görevlilerinin kadroya geçirilmesi konusunda geniş kitleleri memnun eden kazanımlar elde ettik. Hizmet kolumuz adına da güzel kazanımlara imza attık. Ağustos ayında gerçekleştireceğimiz 7. Toplu Sözleşme için çalışmalarımıza hız verdik. Sizlerden gelen talepleri değerlendirerek teklif dosyamızı oluşturuyoruz. Biz ödevimizi yapıyoruz, mücadelemizi geliştiriyoruz. Emeğin değerini yükseltme azmimizde hedefimiz belli. Her zaman çözümün adresi toplu sözleşme masasıdır diyoruz. Emeğin gücünün Türkiye’nin gücü olduğuna inanıyor ve 7. Toplu Sözleşme sürecine yalnızca sorun odaklı değil çözüm önerilerimizle de hazırlanıyoruz” şeklinde konuştu.
Milletimiz İstikrar Dedi
Ülke olarak milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini geride bıraktığımızı belirten Yıldız “Kurulduğumuz günden itibaren millet iradesinin yanında olan Diyanet-Sen ve Memur-Sen ailesi olarak bizler, ilk günden itibaren ilkelerimizden ve özgün duruşumuzdan zerre taviz vermeden fakat istiklal ve istikbalimize tasallut edilmek istenen kurguyu görerek tavrımızı belirledik, süreci yönettik. Ülkemizin, dünya ile birlikte içinden geçtiği bu kriz anaforundan ancak istikrarla ve bağımsız politikalarla çıkabileceği gerçeğinin altını hep çizdik. Dolayısıyla hiç kimse, hiçbir kesim demokrasiyi, milletin değerleriyle hesaplaşma aparatı olarak görmemeli, bilakis, bir başkasının hakkını emanet olarak görerek, çoğulcu bir mantıkla ülkeyi daha yukarıya taşıma azmini ortaya koymalıdır. Emekle, alın teriyle yükselecek Türkiye yüzyılında, istikrarla, daha güçlü adımlar atılacağına inancımız tamdır. Kamu görevlileri olarak, Türkiye’nin üreten gücü emek kesimi olarak, emekle büyüyen, emekle yükselen Türkiye için, insanlık ve adil bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret