Genel Haberler
![Yıldız: Çözüm Odaklı Sendikacılık Yapıyoruz](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/yildizcankiri.png)
Yıldız: Çözüm Odaklı Sendikacılık Yapıyoruz
Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, sorumlu sendikacılık gereği sorunları sıralayıp yetinmediklerini çözüm odaklı sendikacılık yaptıklarını söyledi.
Diyanet-Sen Çankırı Şubesi teşkilat çalışmasına Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, Genel Başkan Yardımcısı İrfan Kaşıkçıoğlu, İl Müftüsü Burhan Keleş, Şube Başkanı Osman Doğan ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe temsilcileri ve üyeler katıldı.
Toplantıda katılımcılara hitap eden Genel Başkan Ali Yıldız, Diyanet-Sen’in ülkemizin en teşkilatlı sendikalarından birisi olduğunu hatırlatarak “Diyanet-Sen olarak Türkiye’nin 81 ilinde ve tüm ilçelerinde teşkilatlı büyük bir aileyiz. 19 yıldır yetkili sendika olarak hiçbir zaman sorunları sıralamakla yetinmedik. Her zaman çözüm önerilerimizi de sıraladık. Çözüm odaklı sendikal anlayışımız sayesinde bir çok sorunun üstesinden geldik ve gelmeye de devam edeceğiz. Bu anlayışla üyelerimizin güvenini güce, gücümüzü ise ekonomik, sosyal hakları iyileştirmeye; özlük haklarını, özgürlükleri geliştirmeye odakladık” dedi.
Yıldız “Diyanet ve Vakıf çalışanlarımızın hak, emek ve özgürlük mücadelemizde 24 yılı geride bıraktık. Gece gündüz demeden çalışan, üreten, sorunları tespit edip çözüm önerileri sunan köklü bir teşkilat olarak üyelerimiz için birçok kazanım elde ettik. Rahmetli Kurucu Genel Başkanımız Merhum Ahmet Yıldız’ın deyimiyle Diyanet-Sen’in yetkili olduğu dönem Din Görevlilerinin altın çağı olmuştur. Mücadele tarihimizde doğru bildiğimiz yolda, milletimizin yanında, medeniyetimize sadakatle erdemli bir şekilde yürüyor, saygın iş, adil bölüşüm, yaşanabilir Türkiye ve adil bir dünya için ter dökmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.
Sözleşmeliler, Ek Gösterge, Promosyon Sorunları Yıl Sonu İtibariyle Çözüme Kavuşacak
Diyanet ve Vakıf çalışanlarının sorunlarının çözülme kavuşması için için var güçleriyle çalıştıklarını kaydeden Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü: “Teşkilatımızın yıllardır sönmeyen azmi ve kararlı tutumuyla örgütlü gücümüz gerek masada gerekse sahada bizim elimizi rahatlatan büyük bir unsurdur. Bu gücümüzü ne kadar büyütebilir ve genişletebilirsek masada da sahada da işimiz o kadar kolay olacaktır. Sözleşmeli kardeşlerimizin bir an önce kadroya geçirilmesi, 3600 ek gösterge, promosyon konuları öncelikli konularımızdır ve bu yıl sonu itibariyle inşallah çözüme kavuşturmayı planlıyoruz.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret