Genel Haberler
![Yalçın: 'Hakaret Afişleri İçin Özür Bekliyoruz'](images/articles/large/afisozur.png)
Yalçın: 'Hakaret Afişleri İçin Özür Bekliyoruz'
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Diyarbakır Yenişehir Belediyesinin Charlie Hebdo olayına özenerek, şehrin billboardlarına İslam'a hakaret içeren, bu derginin 2012'de Hazreti Peygamber'e yaptığı hakaret karikatürleri şehrin billboardlarına koyan zihniyeti, bu çirkin davranışları şiddetle kınıyor, özür bekliyoruz" dedi.
Memur-Sen Ordu İl Buluşması "Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye" sloganıyla Ordu Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı.
Programda konuşan teşkilata ve üyelere hitap eden Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, önemli mesajlar verdi.
ACİLEN ÖZÜR DİLENMELİDİR
Charlie Hebdo olayına özenerek, şehrin billboardlarına İslam'a hakaret içeren, derginin 2012'de Hazreti Peygamber'e yaptığı hakaret karikatürlerinin Diyarbakır Yenişehir Belediyesi tarafından şehrin billboardlarına asılmasına tepki gösteren Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, "Bu zihniyetin, çocuklar üzerinden İslam'a saldırganlığı ve İslam'a kir atmaya çalışılmasını şiddetle kınıyoruz. Yüzde 99'u Müslüman ülkede, Müslüman mahallesinde salyangoz satılmak istemektedir. Hakaretler üzerinden ülkemize nifak tohumu ekilmektedir. O yüzden sorumluluk makamında bulunan insanların sorunlu davranmak değil, sorumlu davranmak gibi zarureti var. Bu durumun son derece tehlikeli bir girişimdir. Acilen Yenişehir Belediyesi halktan özür dilemek zorundadır" diye konuştu.
AÇIK BİR TAHRİK VAR
Bu tür girişimlerin provokasyon aracı olarak kullanıldığına dikkat çeken Yalçın, "Açık bir tahrik ile karşı karşıyayız. Seçim yaklaştıkça bu tahriklerin süreceği de belli. Kardeşliğimizi bozmak için uğraşan mihraklara inat safları sıklaştıralım. Gün, aklı selim ve sükunetle hareket edip şiddetten uzak durmayı sağlama günü, etnik hınç ve öfkeyle toplumu kutuplaştırmadan uzak tutma günüdür" şeklinde konuştu.
TÜRKİYE ATEŞİN İÇİNE ÇEKİLMEK İSTENİYOR
Yalçın, Suriye'de yaşanan gelişmelere de değinerek, "Türkiye hedeftedir. El birliğiyle yapılıyor bu. Rusya üzerinden taciz. Tezgah büyük, amaç Türkiye'yi ateşin içerisine sokmak. Suriye'de sıkıntı devam ediyor. 2 milyon insan Türkiye'de misafir ediliyor. Ve insani şartlar altında misafir ediliyor. Ama avrupa kapıları kapalı, cansız insan bedenleri sahillere vuruyor. Şimdi Rusya bir taraftan, ABD diğer taraftan yeniden harekete geçtiler, Suriye'de durumu daha vahim hale getirecekler" şeklinde konuştu.
İSTİKRAR SÜRMELİ
Konuşmasında "İstikrar" vurgusu da yapan Yalçın, "3. Dönem Toplu Sözleşmelerde elde edilen mali ve sosyal haklar da dahil olmak üzere 13 yıldır üretilen sosyal ve sessiz devrimlerin sırrı istikrardır. Bu kazanımlardan geri dönülmemesi ve yeni kazanımların sürmesi için siyasal ve ekonomik istikrarın sürmesi ve toplumsal barışın devam etmesi gerekmektedir" dedi.
TUFANOĞLU: GÜN ORTAK HAREKET ETME GÜNÜDÜR
Programda konuşan, Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu ise, " Bugün buradayız, "Yeniden Büyük Türkiye" idealimizi hayatı geçirip, haksızlıklara son vermek istiyoruz. Alanda yürüttüğümüz çalışmalarda hiç kimseyi dışlamadan, ötelemeden, siyasi görüşüne, mezhebine, meşrebine, partisine, rengine ve ırkına bakmaksızın tam bir kardeşlik anlayışıyla kendimizi, çalışmalarımızı anlatarak bu günlere ulaştık, büyük başarılara imza attık. Daha büyük kazanımlar elde etmek için gün ortak hareket etme günüdür" dedi.
ÖZTÜRK: DAVAMIZ HAK VE ADALET
İlk tohumu atan Mehmet Akif İnan'dan bugüne kadar Memur-Sen her zaman büyük adımlarla ilerlediğini dile getiren Toç-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öztürk ise, "Bugün Memur-Sen Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu olarak zirveye yerleşti. Bunda emeği olan herkesten Allah razı olsun, bayrağı devralmak kolaydır, ama bu bayrağı daha ileri taşımak zordur, bizler bu zoru başarmalıyız. Bizim davamız hak ve adalet. Emeğimizin hakkı için mücadele ediyoruz" şeklinde konuştu.
Memur-Sen Ordu İl Temsilcisi İsmail Çelenk, "Memur-Sen her zaman önüne büyük hedefler koyan ve bu büyük hedefleri başaran teşkilattır. Şimdi önümüzde daha büyük bir hedef var. 1 milyon olma yolculuğunda Ordu Memur-Sen olarak sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Buradan bütün arkadaşlarımı daha fazla sorunluluk almaya davet ediyor, Mayıs 2016'da 850 bin saysını 1 milyon yapma sözü veriyoruz" diye konuştu.
Gün içerisinde Ordu'da temaslarda buluna Yalçın ve beraberindeki heyet, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş ve Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş'ı ziyaret etti.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret