Genel Haberler
![Türkçe Gönüllüleri Memur-Sen’de](media/images/201206284159_tukceolimpiyat.jpg)
Türkçe Gönüllüleri Memur-Sen’de
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, insanlık ailesinin evrensel değerlerini yüceltecek destanın Türkçe yazıldığını, bununla iftihar ettiklerini söyledi. Gündoğdu, yapılan hizmetlerin takdire şayan olduğunu da belirterek, emeği geçen herkese yürekten teşekkür ettiğini ifade etti.
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, insanlık ailesinin evrensel değerlerini yüceltecek destanın Türkçe yazıldığını, bununla iftihar ettiklerini söyledi. Gündoğdu, yapılan hizmetlerin takdire şayan olduğunu da belirterek, emeği geçen herkese yürekten teşekkür ettiğini ifade etti.
10. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları için ülkemizde bulunan bir grup öğrenciyi kabul eden Ahmet Gündoğdu, öğrencileri bilgisayar ile ödüllendirdi. Memur-Sen Konfederasyonu Mehmet Akif İnan Salonu'nda gerçekleşen kabulde, öğrenciler müzik ve şiir dinletisi sundu. Kalabalık bir davetlinin izlediği etkinlik sonrası konuşan Ahmet Gündoğdu, fedakarlığı, adanmışlığı, hilkatte kardeşliğimizi çoğaltmak için bir seferberlik başlatıldığını, bu seferberliğin ise Türkçe'yle yapıldığına dikkat çekti. "Türkçe'yle güzel şeyler de söyleyebilirsiniz, yanlış şeyler de söyleyebilirsiniz" şeklinde konuşan Ahmet Gündoğdu, "Ama söylediğiniz şeyler Mısır'ın Antep'inden, Kuzey Afrika'nın Trabzon'undan, Avrupa'nın Kayseri'sinden, dünyanın İstanbul'undan bize medeniyet değerlerimizin mirası olarak kalan kadim değerleri ve bu değerlerin dünyaya haykırılışını dillendiriyorsa burada Türkçe'den öte bir destan var, ama bu destanın Türkçe yazılıyor olması, Türkçe söyleniyor olması, Türkçe okunuyor olması elbette bizim iftihar ettiğimiz bir gerçek" dedi.
İftihar etmeye devam edeceğiz
Emeği geçen herkesi yürekten kutladığını da ifade eden Gündoğdu, yurt dışında görev yapan öğretmenlerin büyükelçi konumunda olduklarını hatta ülkemizi birçok büyükelçiden daha iyi temsil ettiklerini kaydetti. Büyükelçi ve öğretmen konumundaki bu gönüllülerden Türkiye ve dünyada yaptıkları ve yapacakları bu hizmetlerin daha iyisini hep beklemeye devam edeceklerini de dile getiren Gündoğdu, " Onlarla iftihar etmeye devam edeceğiz. Kim, öğretmene nasıl bakarsa baksın, biz ona dönüp bakmayacağız. Ama, bu eli öpülesi öğretmenlerimizin yetiştirdiği kocaman elçileri görünce dünyanın barış adına, hoş görü adına, insanlık ve insanlık değerleri adına geleceğini daha parlak olacağını duamızla, isteğimizle daha yürekten seslendirebiliyoruz." şeklinde konuştu.
Dünyanın bir çok yerinde emperyalist güçlerin menfaatleri uğruna, insanların rengine, ırkına, dinine bakarak kategorize ederek değerlendirmelerde bulunduklarını da ifade eden Ahmet Gündoğdu, inançlarına düşman olduğu için milyonları düşman gören anlayışlar karşısında insanlık ailesinin evrensel değerlerini yüceltmek için atılan bu adımların hem bu ülkede, hem dünyada, hem de ebediyette yankılanacağını belirtti.
Yurt dışında, vatanından ailesinden uzak ülkelerde bu hizmetler uğruna şehit olmuş öğretmenlere ve hizmet sevdalılarına Allah'tan rahmet dileyen Gündoğdu, "Her şeyi göze alarak, maddi yönüne hiç bakmaksızın seferberlik ilan eden öğretmen kardeşlerime ve destek olan bütün adanmışlara yürekten teşekkür ediyorum" dedi.
Programın sonunda öğrencileri bilgisayarla ödüllendiren Ahmet Gündoğdu, daha sonra öğrencilerle birlikte öğle yemeği yedi.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret