Genel Haberler
Sivas Şube Yönetiminden Genel Merkezimize Ziyaret
Sivas Diyanet-Sen Şube Yönetimi Diyanet-Sen Genel Merkezini ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Şube Başkanı Vahit Yiğiter; Büyük bir ailenin ferdi olmaktan onur duyuyoruz. Kazanımlar noktasında üyeleri için dertlenen bir bakış açısına sahip olan Genel Merkez yönetimini kutluyorum’’ ifadelerini kullandı.
Dünya gündeminin derinleştirilmek istendiği, manevi kimlik bunalımlarının oluşturulmak istendiği bu günlerde, ayrıştırmadan bir ve bütün olmamız gerektiğini ifade eden Yiğiter konuşmasını şöyle sürdürdü;
Sivas Şubesi olarak yeni bir yönetim anlayışı ile görevi sırtlanmış bulunmaktayız. Sivas’ta din görevlilerinin bütün sorunlarını çözmek adına taşın altına bedenimizi koyduk.
Şahsi manada küçülen bazı sendikaların Dernekçi zihinle sendikacılık yaptığı şehrimizde, bütün olumsuzluklara rağmen etkili ve yetki olan sendikanın Diyanet-Sen olduğu 15 Mayıs üye sayıları ile tekrar kanıtlanmış durumda.
Dernekçi zihinlerle şehrimizde sendikacılık yaptığını sananlar, sendikacılığı ticari mantıkla icra etmekten de geri durmamaktalar. Bizler insanların hayallerini, düşlerini, haklarını pazarlayan her türlü düşüncenin karşısında olduk, olmaya da devam edeceğiz.
Diyanet-Sen’in kazanımları noktasında da konuşan Yiğiter konuşmalarını şöyle sürdürdü;
Yetkiyi aldığımız yıldan bu güne, sadece ve sadece üyelerimizin çıkarları noktasında mücadele verdik. Teşkilat yasasını çıkaran yetkili sendikanın küçük işlerle, ben zihniyetiyle vaktini harcayacağını kimse düşünmesin. Biz ne otel işletmecisiyiz, ne de ticari kazanç kapısı. Bizim tek bir derdimiz var, üyelerimizin hakları, menfaatleri. Din görevlisi olarak sendikacılıktan önce, sendikadan önce her şeye, her konuya yaklaşırken düsturumuz Din görevlisi kimliğimizin unutulmaması, peygamber varisi bir meslek icra ettiğimizin akıllardan çıkarılmamasıdır.
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar; Yapılan ziyaretten dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.
Bayraktutar; Bütünün birer parçaları olarak görev yapan, bu kutlu davanın bütün hadimlerine selam ve sevgilerimi gönderiyorum.
Diyanet-Sen birlerle başladığı bu yolculukta 80 Binlere merdiven dayamış durumda. Bu onuru, bu mutluluğu bize yaşatan Temsilciliklerimize, Şubelerimize İş yeri temsilcilerimize ve kendilerini Diyanet-Sen’li hisseden herkese borçluyuz.
Kazanımların devam edeceğini söyleyen Bayraktutar konuşmalarını şöyle sürdürdü; Bugünlerde yeni hükümetimiz, yeni kabine büyük bir hızla kuruldu. Bu hızlı açılışın devamını Vekil ve Fahrilerin kadro talepleriyle taçlandırmak istiyoruz. Bütün yetkililere bu çocuklarımızın seslerini duyurduk, duyurmaya da devam edeceğiz. Ümitleri son kez kadro olan bu kardeşlerimizi yeni hükümetimizin sevindireceğine olan inancım sonsuzdur’’ şeklinde konuştu.
Sivaş Şube Yönetiminin ziyaretinde İhsan Öztür, İsa Kukuş, Aydın Taşçı,Battal Aydın, Murat Boyraz, Erdal Karatepe ve Diyanet- Sen Genel Başkan Yardımcıları Osman Aydın, Hacıbey Özkan,Mehmet Ali Omurca, Cebrail Yakışır, Mehmet Yaman, Hacıbayram Gür ziyarette hazır bulundular.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret