Genel Haberler
![Sendikacılığı Kendi Değerlerimizle Yapıyoruz](http://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/canakkale_3.png)
Sendikacılığı Kendi Değerlerimizle Yapıyoruz
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar “Bizler, davamız için, istikbalimiz için, emek, ekmek, istiklal ve adalet için mücadele ediyoruz. Adam gibi sendikacılık yapıyoruz. Sendikacılığı kendi değerlerimizle tanıştırıyor kendi değerlerimizle sendikacılık yapıyoruz” dedi.
Diyanet-Sen Çanakkale Şubesi il divan toplantısı Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman, Hukuk Müşaviri Avukat H. Muharrem Mankır, Memur-Sen İl Başkanı Suat Özen, Toç-Bir-Sen Şube Başkanı Osman Tatlı, İl Müftü Vekili Mehmet Ali Bal, Şube Başkanı Şahin Aygül, şube yönetimi ve zorunlu organların katılımı ile gerçekleştirildi.
Divan Başkanlığı’nı Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman’ın yaptığı toplantıda konuşan Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, “Hakka ve hakikate doğru yolcu olmuşsanız eğer yükünüz ağır, işiniz zor demektir. Evet, Memur-Sen’in Diyanet-Sen’in yükü ağır ve işi zor.” Dedi.
Diyanet-Sen’in üyeleri için onur, kamu çalışanları için umut kaynağı olduğunu belirten Bayraktutar
Memur-Sen, zalimlere karşı direnişin merkezi, mazlumlar ve mahzunlar için diriliş nefesidir.
Bize, “çağın erdemlileri” vasfını kazandıran, “vefa elbisesiyle” yol aldıran budur. Bizler, davamız için, istikbalimiz için, emek, ekmek, istiklal ve adalet için mücadele vermeyi seçtik. Adam gibi sendikacılık yaptık. Sendikacılığı kendi değerlerimizle tanıştırmakta ısrar ettik. Yalana, dolana, tezgaha, kumpasa, tetikçiliğe prim vermeyen sendikal kulvarı oluşturduk. Zihinlerde korku üreten, terör estiren, hak arama maskesiyle ideolojik aparata dönüştürülen sendikalar ve sendikacılık dönemini bitirdik “Yürüdüğümüz yolda engeller yoksa yolun sonunda mucizeler olmayacağı”nı bilerek hareket ettik. Kapitalizmin destekçilerine, emperyalizmin bekçilerine, siyonizmin tetikçilerine sahayı bırakmadık. Terör için çukur kazanların, ihanet inlerinde yuvalananların tekerine çomak soktuk. Resmi ideolojinin jandarmalığını yapanların karşısında dimdik durduk. Milletimizle gönül birliği yaptık. Milletten yana olduk. Bu da bize istikrarlı bir başarı getirdi. Bu gün şükürler olsun 16 yıldır yetkili sendika olarak Diyanet ve Vakıf görevlilerine yüzlerce kazanımın mimarı olmanın haklı onurunu yaşıyoruz” ifadelerine yer verdi.
Aygül: Durmak Yok Çalışmaya Devam Edeceğiz
Şube çalışmaları konusunda katılımcılara bilgi veren Şube Başkanı Şahin Aygül, daha çok yapacak işlerinin olduğunu belirterek “Yolumuz uzun ve yürüyecek daha çok yolumuz var. Din görevlileri en iyi şartlarda çalışıncaya kadar haklarının tamamını alıncaya kadar dünyada mazlum kalmayıncaya kadar durmak yok çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret