Genel Haberler
Ordu-Giresun Teşkilat Eğitim Programları Tamamlandı
Genel Başkan Ali Yıldız, Genel Başkan Yardımcıları Ömer Evsen, Kerim Alptekin, Diyanet-Sen Ordu 1 ve 2 Nolu Şubelerin, Giresun Şube ile ortaklaşa organize ettiği Teşkilat Eğitim Toplantısı'na katıldılar.
Ordu 1 Nolu Şube Başkanı Erkin Baki, 2 Nolu Şube Başkanı Recai Özkan, Giresun Şube Başkanı Engin Öztürk, şube yönetimleri, ilçe temsilcileri, komisyonlar ve üyelerimiz katıldı.
Eğitim toplantısında konuşan Ali Yıldız, “Bizim sendikacılığımızda sorunları sıralamak ve sorunlardan beslenmek yerine, müzakereyi, sosyal diyaloğu öne çıkararak çözüm üretmek ve çözümlerle güçlenmek vardır. Onun için ‘sorunlardan beslenen değil, çözümleriyle güçlenen sendika’ diyoruz. Milletin değerleri, esnafın camı, çerçevesi ve kaldırımın taşı ile sorunumuz yok bizim. Kurulduğumuz günden beri her zaman özgün bir duruşumuz, iyiliğin ve kardeşliğin bu ülkede yeşermesi için mücadelemiz oldu” ifadelerini kullandı.
Toplu sözleşmede aldıkları karar gereği sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi, 3600 ek gösterge başta olmak üzere pek çok sorunun çözümünde emeklerinin ve imzalarının bulunduğunu kaydeden Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sahadan gelen taleplerden yola çıkarak bugüne kadar yüzlerce sorunu nasıl birer birer çözüme kavuşturduysak, yeni kazanımlar üretmek için de çalışmalarımız aynı azim, inanç ve kararlılıkla devam etmektedir.”
İsrail’in Gazze’de yaptığı soykırıma da değinen Yıldız, “Bugünlerde Gazze’deki insani krizin çözülmesi, soykırımın bitmesi mücadelemiz daha fazla yoğunluk kazanmıştır. Bu, insan olmanın, İslam olmanın gereğidir. ‘Gazze’de yaşanan siyonist zulüm ve soykırımdan size ne’ diyen aymazlar çıkıyor. Kimse ‘bana ne’ diyemez. Ne insan olan ne İslam olan buna göz yumamaz. İnancımız, ‘bir kötülük gördüğünde ya elinle düzelt ya dilinle müdahale et ya da kalbinle buğzet’ der. Kayıtsız kalmayı değil, tavır sahibi olmayı öğütler. Kalbiyle buğzedenler, örgütlü olmayan, tepkisi dışarı taşmayanlardır. Örgütlenmek ise kayıtsız kalmamanın ön şartıdır” şeklinde konuştu.
Yıldız, hem sorunları çözmek için mücadele ettiklerini hem teşkilat eğitimlerini ve faaliyetlerini yürüttüklerini hem de insan onurunu korumak, Filistin’in yanında durup haysiyet mücadelesinde siyonist katillere tepki vermek için eylem ve etkinliklerinin devam ettiğini dile getirdi.
Ziyaretler
Genel Başkan Ali Yıldız ve beraberindekiler Giresun Valisi Mehmet Fatih SERDENGEÇTİ, İl Müftüsü Selçuk KILIÇBAY, Ordu İl Müftüsü Dr. İsmail ÇİÇEK’ide ziyaret ettiler.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret