Genel Haberler
![Muş Valisi Gündüzöz’e Din Görevlilerinin Pandimi Sürecinde Yaşadıkları Sorunlar İletildi](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/musvali.png)
Muş Valisi Gündüzöz’e Din Görevlilerinin Pandimi Sürecinde Yaşadıkları Sorunlar İletildi
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Muş Valisi İlker Gündüzöz’ü valilik makamında ziyaret ederek Muş’da, Filyasyon, Vefa Destek Grupları ve İSDEM’de görev yapan din görevlilerinin karşılaştıkları sorunları iletti.
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir ve Muş Şube Başkanı Ferzende Aras, Muş Valisi İlker Gündüzöz’ü makakında ziyaret etti. Güldemir, din görevlilerinin pandemi döneminde karşılaştıkları problemleri Vali Güldüzöz’e iletti.
Ziyarette konuşan Güldemir, Covid-19 ile mücadelenin bir yılı aşkın süredir devam ettiğini belirterek “Bu kapsamda ülkemizde de bazı tedbirler alınmış, Vefa Destek Grupları, Filyasyon Ekipleri, İSDEM gibi merkezler kurulmuş ve buralarda kamu görevlileri görevlendirilmiştir. Vefa Destek Gruplarında ve Filyasyon ekiplerinde ağırlıklı olarak din görevlileri görevlendirilmiştir. Her zorlu süreçte olduğu gibi pandemi döneminde de verilen görevleri büyük bir özveri ile yerine getiren din görevlilerimiz karşılaştıkları sorunlara rağmen bu görevlerini en güzel şekilde yerine getirmenin gayreti içerisinde olmuşlardır. Verilen her görevi büyük bir özveri ile gerine getiren din görevlilerimizden market, pazar, alışveriş merkezi gibi kalabalık ortamların denetlenmesi, fotoğraflanıp ilgili birimlere iletilmesi gibi istekler din görevlilerimizi cemaatiyle karşı karşıya getiren ve din görevliliği ile uymayan isteklerdir. Cemaatiyle karşı karşıya gelmek istemeyen din görevlilerimiz bu görevlendirmelerden son derece rahatsızdır. Zabıtaların, kolluk güçlerinin yerine getirmesi gereken bu görevlerin din görevlilerimizden beklenmesi, asli görevinin yanında vefa destek gruplarında, filyasyonda ve İsdem’de görev alan din görevlilerimizin çalışma azimlerini, motivasyonlarını olumsuz yönde etkilemektedir ve bu yöndeki görevlendirmelerden vazgeçilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Muş İl Valisi İlker Gündüzöz, “Din görevlilerimiz pandemi döneminde sağlık çalışanlarımızdan sonra sahada en çok görev yapan kamu çalışanlarımızdır. Asli görevlerinin yanında Vefa Destek Grupları, Filyasyon ve İsdem’de en çok din görevlilerimiz görev aldı. Hepsine fedakarlıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Sorunların çözümü noktasında elimizden gelini yapacağız. Din görevlilerimizi kesinlikle mağdur etmek istemeyiz, gerekeni yapacağız” dedi.
Ziyaret Öncesi Din Görevlileri ile İstişare
Vali ziyareti öncesi Muş’ta görev yapan din görevlileri ile bir araya gelen Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, pandemi döneminde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri konusunda din görevlileri ile istişarede bulundu. Güldemir tespit edilen sorunları Vali Gündüzöz’e iletti.
Muş İl Müftüsü Lütfü İmamoğlu Ziyaret Edildi
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Muş Şube Başkanı Ferzende Aras ve beraberlerindeki heyet Muş İl Müftüsü Lütfü İmamoğlu’nu müftülük makamında ziyaret etti.
Ayrıca göreve yeni başlayan Hasköy İlçe Müftüsü Rıdvan Çelik, Diyanet-Sen İlçe Temsilcisi M. Sabri Özsözlü ile birlikte ziyaret edildi.
Bir süredir hastalığı nedeni ile evinde istirahat eden Din Hizmetleri Uzmanı Kenan Babayiğit’i de ziyaret eden Güldemir, geçmiş olsun dileklerini iletti.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret