Genel Haberler
![Memur-Sen ve Hak-İş'in Başlattığı Yardım Kampanyası, 'Bir Ekmek Bir Battaniye' Olarak Devam Ediyor](media/images/201212284223_suriyeyardim.jpg)
Memur-Sen ve Hak-İş'in Başlattığı Yardım Kampanyası, 'Bir Ekmek Bir Battaniye' Olarak Devam Ediyor
Memur-Sen ve Hak-iş'in, savaş mağduru Suriyeliler için başlattığı yardım kampanyası, 'Bir ekmek bir battaniye' adıyla uluslararası bir yardım kampanyasına dönüştürüldü.
Memur-Sen ve Hak-iş'in, savaş mağduru Suriyeliler için başlattığı yardım kampanyası, 'Bir ekmek bir battaniye' adıyla uluslararası bir yardım kampanyasına dönüştürüldü.Sivil Topluk Kuruluşları (STK) ile Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Türk Kızılayı ve Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) destek ve katılımı ile sürecek olan "Kış geldi... Suriye için bir ekmek, bir battaniye" kampanyasının tanıtımı, Haliç Kongre Merkezi'nde yapıldı.
Sivil toplum örgütleri adına konuşan Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) Başkanı Hamza Akbulut, kampanyanın ana hedefinin, Türkiye dışında sağlıksız ortamlarda yaşayan Suriyeli, mağdur, sivil halk olduğunu belirterek, toplanan yardımların, açlık ve soğukla mücadelede ederek yaşama tutunmaya çalışan halka dağıtılacağını söyledi.
GÜNDOĞDU, OCAK MAAŞINI DA BAĞIŞLADI
Kampanyanın tanıtım toplantısında, Memur-Sen ve Hak-İş'in yardım kampanyasını düzenledikleri gün taahhüt ettikleri yardım çekleri de ilgililere teslim edildi. Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu burada yaptığı konuşmada, "5 Aralık günü Memur-Sen ve Hak-İş olarak insani yardım kuruluşlarımızın da katılımıyla yardım kampanyasını 130 Bin TL ile başlatmıştık. Daha sonra Başbakan Yardımcımız Sayın Beşir Atalay'ın da yer aldığı toplantılara katılarak, yardım kampanyasının bugünkü konuma gelmesine öncülük ettik. Suriye'den ülkemize gelen misafirlerimize karşı ev sahibi olarak üzerimize düşeni yaptık. Ancak, evinde kalıp evimize gelemeyen kardeşlerimize karşı maalesef aynı şeyi yapamadık. 'Bir ekmek bir battaniye' kampanyası ile bu tarihi sorumluluğumuzu yerine getirmiş olmayı umut ediyorum. Diyanet İşleri Başkanımız konuşmasında, diyanet mensuplarına karşı önyargılı bir bakış olduğundan söz edip, bir maaşını kampanyaya bağışladılar. Diyanet İşleri Başkanımızın personelinin yüzde 80'i Memur-Sen üyesidir. Memur-Sen'in ilk yetkili sendikası da Diyanet-Sen'dir. Bu bakımdan biz Diyanet-Sen'e, yetkinin besmelesi diyoruz. Diyanet İşleri Başkanımızın personelinin de başkanı olarak Ocak ayı maaşımı bağışlıyorum. Buradan Memur-Sen ailesine ve milletimize de çağrıda bulunuyorum; Bu kampanyaya duyarsız kalmayın. Savaşın mağdur ettiği Suriye halkının yanında olalım. Suriye'de bir insanlık dramı yaşanıyor, insanlar ekmek kuyruğunda öldürülüyor. Suriye'de yaşayan savaş mağduru Suriye halkının da yardımına koşmak bizim değerlerimizin gereğidir." şeklinde konuştu.
ÇOK SAYIDA KURUM VE KURULUŞ DESTEK VERİYOR
Halkın kış günlerinde yaşadığı 'dramı' durdurmak için başlatılan kampanyaya, Hak-İş, Memur-Sen, İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB), Türkiye Gönüllü Teşeküller Vakfı (TGTV), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), Deniz Feneri Derneği, Cansuyu Yardımlaşma Derneği, Yardımeli Derneği, Kimse Yok mu, Ensar Vakfı, Verenel Derneği ve İstanbul Uluslararası Kardeşlik ve Yardımlaşma Derneği'nin de aralarında bulunduğu, 200'e yakın sivil toplum kuruluşu ve sendika destek veriyor.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret