Genel Haberler
![“Memur-Sen Kardeşlik Hareketidir”](images/articles/large/memursen.png)
“Memur-Sen Kardeşlik Hareketidir”
Memur-Sen Yöneticileri Isparta İl Divan Toplantısında bir araya geldi.
Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, "Memur-Sen, milletimizin, ülkemizin ve insanlığın lehine olan her türlü evrensel değeri gündeme taşırken; bir yandan da sendikacılığı medeniyetimizin ve kültürümüzün değerleriyle buluşturmaya devam ediyor. “Bin yıllık desende bir ve beraberiz” çağrısını sürekli seslendiren bir kardeşlik hareketi olarak Memur-Sen, hakkaniyet temelli yeni bir dünya mücadelesi veriyor" dedi.
Türkiye'de artık Anadolu insanının ve düşüncesinin tecelli ettiğini belirten Bayraktutar, şöyle konuştu: "Memur-Sen, Anadolu'da yaşayan tüm halkların hep beraber, özgürlük içinde, insanca yaşaması, onun özgürlüğüne gem vuracaklara karşı birlikte karşı durmayı amaçlamaktadır. Dünya artık şunu çok iyi biliyor: Türkler, Kürtler ve Araplar ile birlik ve beraberlik içinde olduğu zaman dünyaya hükmetmiştir. Bundan dolayı da bu birlikteliğin ortadan kaldırılması için önce Kürt kardeşlerimizle bizleri birbirimize düşürmeye çalıştılar. Çünkü Ortadoğu'ya açılmanın, petrole açılmanın, ticarete açılmanın yolu buradan geçtiği için. İşte görüyorsunuz yine Ortadoğu'yu kan gölüne çevirmeye çalıştılar. Ama Türkiye buna müsaade etmeyecektir."
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen ise, "Konfederasyonumuz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kamu çalışanlarının haklarının savunulmasında, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünün korunmasında, demokrasisinin yeşertilmesinde, temel hak ve özgürlüklerin daha da genişlemesi yolundaki mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir" diye konuştu.
Irak'ta meydana gelen kargaşayı da değerlendiren Esen, " Türkiye’nin yeni hikâyesi dilden dile yayıldıkça, bölgesel ve kürsel siyasette etkisi artıkça düşmanlık besleyenler bu kez Truva Atı IŞİD’i devreye soktu. Son denmeleri bu oldu. Bunu da aşacağız inşallah. Küresel emperyalizmin dayattığı oyunu bozarak, medeniyet buluşmasını sağlayacağız. Kirli senaryolara figüran olanları deşifre ederek, gerçeklerin görülmesini sağlayacağız" dedi.
Öte yandan Memur-Sen ile Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) arasında, sendika üyelerinin SDÜ Yaşam Boyu Eğitim Merkezindeki kurslara indirimli katılmasını öngören protokol imzalandı. Törenin ardından SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu , törene katılan Memur-Sen yöneticilerine plaket sundu.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret