Genel Haberler
![Memur-Sen 19 Yaşında…](media/images/201306114037_1memur.jpg)
Memur-Sen 19 Yaşında…
Memur-Sen, sendikal mücadelede 18 yılı geride bıraktı. Memur-Sen, resmi olmayan sonuçlara göre 707 bin 642 üyesiyle, 10 hizmet kolunda Türkiye geneli yetkili konfederasyon olarak büyümesini sürdürüyor.
Memur-Sen, sendikal mücadelede 18 yılı geride bıraktı. Memur-Sen, resmi olmayan sonuçlara göre 707 bin 642 üyesiyle, 10 hizmet kolunda Türkiye geneli yetkili konfederasyon olarak büyümesini sürdürüyor.
Konfederasyonumuz, kamu çalışanlarının hakkını aramanın yanı sıra ülke meselelerinde her zaman demokrasiden yana, adaletin,eşitliğin savunucusu, insan hak ve özgürlüklerinden yana tavrıyla sendikal mücadelenin vazgeçilmez sivil toplum kuruluşlarından biridir. Kurucu Genel Başkanı merhum Mehmet Akif İnan ve arkadaşlarının yüklendiği misyon ve evrensel değerler çerçevesinde mücadelesini devam ettiriyor. Bu kutlu yolda değerlerinden taviz vermeden yürüyen Memur-Sen, illerden ilçelere, beldelerden köylere kadar tüm kamu kurum ve kuruluşlarında temsilcileri, üyeleri ve gönüllüleri bulunan Türkiye'nin en büyük konfederasyonudur. Memur-Sen ile birlikte ücret sendikacılığının yerini hizmet sendikacılığı aldı.
Memur-Sen, milletimizin, ülkemizin ve insanlığın lehine olan her türlü evrensel değerleri gündeme taşırken; bir yandan da sendikacılığı medeniyetimizin ve kültürümüzün değerleriyle buluşturmaya devam ediyor. Her türlü anti demokratik tavrın karşısında olan Memur-Sen, bugüne kadar, Ortak Akıl Mitingleri, 12 Eylül Referandumu, Özgürlükler için 10 Milyon İmza kampanyası gibi bir çok demokrasi projesine imza attı.
Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hem kamu çalışanlarının haklarını savunmada hem de Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünün korunmasında, demokrasisinin yeşertilmesinde, temel hak ve özgürlüklerin daha da genişlemesi yolundaki mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.
Bu soylu mücadelemizde, konfederasyonumuzun kuruluşundan bugüne kadar emek veren bütün genel başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, il ve şube temsilcilerimize, çalışanlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Nice 19 yıllara.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret