Genel Haberler
![Mayıs Ayında Sendikacı Oldukları Hatırladılar](images/articles/large/diva.png)
Mayıs Ayında Sendikacı Oldukları Hatırladılar
Bazı sendikaların Mayıs ayında sendika üye sayılarının tespit edilmesine yakın sendikacı olduklarının akıllarına düştüğünü belirten Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar “Bütün bir yıl boyunca oturan bazı sendikacılar bakıyorlar üyelerine anlatacak hiçbir çalışmaları yok, üye sayılarında ilerleme yerine gerileme olmuş, bahane Diyanet-Sen. Bu anlattıklarınıza kendiniz bile inanmazken üyelerinizin din görevlilerinin inanmasını beklemek abesle iştigaldir.” Dedi.
Mayıs ayının gelmesiyle birlikte hizmet kolumuzdaki bazı sendikaların peşpeşe Diyanet-Sen’i karalama kampanyasına girmelerini eleştiren Bayraktutar açıklamalarına şöyle devam etti: Sendika olarak 2004 yılından beri yetkili sendikayız ve şükürler olsun 13 yıldır yetkili sendika olarak hizmet kolumuza en iyi hizmeti sunma gayreti ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu yılda inşallah 14. kez bu onuru yaşayacağız. Bütün bir yıl oturup sonra da yetki ayına gelince sendikacı olduklarını hatırlayanlar Diyanet-Sen’in bu başarısını çekemiyor. Sendikacılıktan anladıkları yetkili sendikaya iftira atmak, karalamak, çamur at izi kalsın politikası uygulamak olan bu sendikacılara sesleniyorum. Bunlar artık sendikacılıkta tutmayan uygulamalar. Din görevlisi kardeşim kimin çalıştığını kiminde Mayıs ayında laf kalabalığı yaptığını çok iyi biliyor. Sendikacılık yapamıyorsunuz hiç değil 82 Bin üyemizin tercihine saygı duyun. 14. Kez yetkiyi alacağımızı çok iyi biliyorsunuz. Her geçen gün kendinizin de geriye doğru gittiğinizi bir o kadar iyi biliyorsunuz. Başarı emek ister, sebat ister, vefa ister. Gece gündüz şehir şehir, ilçe ilçe köy köy dolaşıp din görevlisi kardeşlerimizin sorunlarıyla dertleriyle dertlenmeyi gerektirir. Onların sorunlarını Toplu Sözleşme masasına, KİK toplantısına, KPDK’ya, TBMM’ye taşımayı gerektirir. 2004’ten bu yana Din Görevlilerinin ücretlerinden çalışma şartlarına özlük haklarına, kurumdaki aksaklıkların giderilmesine, yeni kadrolar açılmasına, ek ders ücretlerinden bayram mesailerine yüzlerce kazanıma imza atmış sendikamızı üstelikte bu kazanımlardan kendinizde yararlanırken bu kadar karalamanız iftiralar atmanız hiçbir din görevlisine, hiçbir vicdan sahibine yakışmamaktadır.
Buna kalkışsanız da din görevlisi kardeşim her şeyin farkında. 13 yıldır yetkiyi Diyanet-Sen’e veren kurum çalışanlarımızın tercihi dünyanın en yüksek sendikalaşma oranına sahip bir sendika olmamız çalışmalarımızın başarılarımızın en güzel takdiridir, ispatıdır.
Bunun anlamı, din görevlileri ve vakıf çalışanları, hak ve menfaatlerini aramada ve ortak menfaatlerini korumada kararlıdır.
Bunun anlamı, din görevlileri ve vakıf çalışanları, hak arama çabalarında, menfaatlerini koruma çalışmalarında Diyanet-Sen’i yetkin görmektedir, etkili görmektedir.
Diyanet-Sen’e ve onun lider kadrosuna güvenmektedir. Bu güvenin neticesi 13 yıldır yetkidir. Onlarca kazanımdır.
Meyveli ağaç taşlanır fehvasınca tek işleri Diyanet-Sen’i taşlamak olan ve her geçen gün erimelerini bir türlü durduramayan sendikalar şunu anlamalı: Diyanet-Sen’i karalama kampanyanız işe yaramamıştır. Din görevlileri ve Vakıf çalışanları kimin kendilerine hizmet ettiğini, kimin etkin ve liyakat ile çalıştığını, kime güvendiğini 13 yıldır göstermiştir ve inşallah bu yıl da gösterecektir.
14 yıldır Diyanet-Sen’in çalışmalarını gören, takdir eden, sendikamızı destekleyen bizlere güvenen bütün üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Hizmet kolumuzda üyelerimize ve tüm Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanlarına en iyi hizmeti sunmak için hiçbir karalamaya iftiraya aldırmadan çalışmaya devam edeceğiz.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret