Genel Haberler
Kutlu Yolculuğumuz Devam Ediyor
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar sendika olarak bu günlere kolay gelinmediğini belirterek “Zirveden yeni ufuklara başlayan yolculuğumuzda; sendika olarak büyümenin, üyesine ve ülkesine kazanım üretmenin mutluluğu ile bu kutlu yolculuğa devam ediyoruz.” Dedi.
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Iğdır’da Müftülük Aylık Din Görevlileri toplantısına katıldı. Toplantıya Diyanet-Sen Genel Sekreteri Mehmet Ali Güldemir, Diyanet-Sen Iğdır İl Temsilcisi İdris Armağan ve yönetim kurulu üyeleri ve müftülük çalışanları katıldı.
Toplantıda katılımcılara hitap eden Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, “21 yılık sendikal tecrübe ve mücadelemizle geçmişimizi unutmadan din görevlileri olarak mahrum bırakıldığımız şeyleri hatırdan çıkarmadan mücadelemize devam etmeliyiz. Çünkü biz bugünlere kolay gelmedik. Din görevlisinin kamu görevlisi olup olmadığından tutun, din görevlisinin sendikası olur mu tartışmalarından bu gün şükürler olsun kamu görevlileri arasında yüzde 87’lik bir oranla en çok sendikalaşma oranına sahip kamu kesimi olmayı başardık. Sendikamız kurulmadan, din görevlileri kamu görevlileri arasında en düşük ücreti alan, sosyal ve özlük haklar bakımından son derece kısıtlı imkanlara sahipti. Yetki ile birlikte çok güzel kazanımlara imza attık. Ücretlerin iyileştirilmesinden, ek ders ücreti alınmasına, bayram ve tatil günlerinde çalışanların mesai ücreti almasından teşkilat yasamızın çıkmasına kadar burada tek tek sayıp vaktinizi almak istemediğim yüzlerce kazanıma imza attık. Öncesiyle karşılaştırıldığında Rahmetli Kurucu Genel Başkanımız Ahmet Yıldız’ın “Yetkili olduğumuz dönem din görevlilerinin altın çağı olmuştur” ifadesi gerçek anlamını bulmaktadır” ifadelerine yer verdi.
“Milletçe uyanışa geçtiğimiz şu günlerde, toplumsal birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeli; tüm imkânlarımızı, tarihsel rolümüze yüzümüzü dönerek ideallerimiz uğruna seferber etmeliyiz.” diyen Bayraktutar “ Biz ülke gerçekleriyle yoğrularak var olduk. Dünden bugüne haklı olmak kadar güçlü olmak gerektiğinin de ispatı olduk. O yüzden şuurumuz derin, tarih bilincimiz yüksek, tecrübemiz çok, hedeflerimiz büyüktür. Biz hep birlikte Türkiye'yiz. Onun için hep birlikte 'mazeret yok' diyerek ülkemizi daha ileri taşıyacağız. Türkiyemizin, geleceğinin şekillenmesini seyretmeyeceğiz. Bu çorbada bizim de tuzumuz olacak… Taşın altına elimizi de koyacağız… gerekirse başımızı da…Bu hepimizin sorumluluğudur. Sızımız, amacımız, derdimiz ve davamız da insana dairdir. İnanıyoruz ki, bütün bunları başarmaya ve aşmaya insan olmak hasleti kâfidir.” Şeklinde konuştu.
Armağan: Daha Gidecek Çok Yolumuz Var
Toplantıda Iğdır İl Temsilciliği olarak yaptıkları çalışmalar konusunda bilgi veren Diyanet-Sen Iğdır İl Temsilcisi İdris Armağan “Daha gidecek çok yolumuz var. Yapabileceğimizin en iyisini yapmak için mücadelemiz devam edecek. Memur-Senli, Diyanet-Senli olmanın bilinci ile sorumluluklarımızın farkındalığı ile yolumuza devam edeceğiz.” Dedi.
Ziyaretler
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ve beraberindeki Diyanet-Sen heyeti Iğdır Valisi Enver Ünlü ve İl Müftüsü Mustafa Tekin’i makamlarında ziyaret etti. Müftülük personelini de ziyaret eden Diyanet-Sen heyeti daha sonra Memur-Sen il başkanlığını da ziyaret etti.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret