Genel Haberler
![İstanbul Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/istteskilat.png)
İstanbul Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, Diyanet-Sen’in sendikacılığı farklı bir boyuta taşıdığını belirterek sosyal medyanın geleneksel medyanın yerini aldığını insanların bu alanda örgütlendiğini dile getirerek sosyal medyanın önemine değindi. Yıldız, "Artık savaşlar meydanlarda değil ve sosyal medyada gerçekleştiriliyor. Toplumsal olaylarda bazı sahte hesaplardan yapılan manipülatif paylaşımlarla insanların sokağa döküldüğünü, galeyana getirildiklerine tanıklık ettik" ifadelerinde bulundu.
Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, Genel Sekreter Neslibey Özkan, Genel Başkan Yardımcıları İrfan Kaşıkçıoğlu, Ömer Evsen ve Kerim Alptekin, İstanbul Şubelerinin genişletilmiş yönetim kurulu eğitim çalıştayına katıldılar. Şube Başkanları, Yönetim kurulu üyeleri ve ilçe temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen eğitim toplantılarında katılımcılara sosyal medya kullanımı ve teşkilat alanlarda eğitimler verildi.
Önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalara ilişkin istişarelerin yapıldığı programın açılışında konuşan Genel Başkan Ali Yıldız, “Vizyon belgemizde açıkladığımız başlıkların her bir aşamasında mesafe kat ederek yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Dün ne vadettiysek bugün bunların tamamını gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Diyanet ve Vakıf Görevlileri hizmet kolunda daha nitelikli bir sendikacılığın yapılması, sendikal bilincin artması için çalışmalarımız, eğitim programlarımız devam edecektir” dedi.
Genel Başkan Ali Yıldız, her yıl Mayıs ayının 15’inden sonra sendika üye sayılarının tespit edilerek yetkili sendikanın belirlendiğini hatırlatarak “Bu yıl da ülkemizin her il ve ilçesinden gelen yetki haberleri ile büyük Diyanet-Sen ailesi resmi olmayan sonuçlara göre 20. Kez yetkili sendika olmuştur. Teşkilatımızın bel kemiği şube başkanlarımız, yönetimlerimiz, ilçe temsilcilerimiz ve iş yeri temsilcilerimiz bu başarıda emeği alınteri olan her bir başkanıma, her bir üyemize gönülden teşekkür ediyorum. 20 yıldır yetkiyi göğüslemek, yüzlere kazanıma imza atmak, istikrarlı, kararlı, ihlaslı çalışmaların sonucudur.” Şeklinde konuştu.
Ne Kadar Güçlü Olursak Sesimizi O Kadar Güçlü Çıkar
Yıldız, Diyanet-Sen’in kuruluş ilkelerinden taviz vermeden yeni hedeflere yol aldığını kaydetti. Yıldız sendikal gücün önemine dikkat çekerek “Ne kadar büyük ve güçlü bir sendika olursak, millet iradesini, demokrasiyi o kadar güçlü tutabiliriz. Küresel adalet ve barış talebimizi de küresel zulüm ve sömürüye karşı o kadar güçlü haykırabiliriz. Medeniyet mirasımızın, kültürümüz istişareyi her zaman öncelemiştir. Sizlerin fikirlerini ve önerilerini son derece önemsiyoruz. Her bir üyemizin düşüncesi bizim için ayrı ayrı çok kıymetlidir. Diyanet-Sen’in yeni yol haritasını sizlerin fikirleri ve önerileri oluşturacak. Biz geçmişimizle geleceğimiz arasındaki dengeyi başarılı bir şekilde inşa etmek durumundayız. Geçmişimizle gelecek arasında denge kurmalıyız. İslam dünyası olarak bize düşen görev kendi kültür ve medeniyetimizin asli kaynaklarına, insanlığın bütün ilmi ve felsefi birikimlerine kendimizi açarak topyekûn bir yeniden inşa sürecine girmektir. Ancak bu yolla kalkınabilir, etkinliğimizi artıracak mekanizmalar geliştirebiliriz.” İfadelerine ver verdi.
Sendika üyelerinin bir binanın tuğlaları gibi olduğunu belirten Yıldız “ Eğer üyelerimiz yoksa biz de yokuz, üyelerimiz yoksa özgün bir örgütlenme mimarisi olan Memur-Sen ve Diyanet-Sen de yoktur. Buradan açıkça söylüyorum, tek başına değer olan bir tek üyemizi bile kaybetmeye tahammülümüz yoktur. Her birimiz, ideallerimizin, kurucu misyonumuzun yaşayan temsilcileri olmak zorundayız. Sendikal mücadelemiz dün olduğu gibi bu gün de aynı heyecanla kazanım sayısını artırarak, üye sayısını artırarak, beklentilerin kapsamını genişleterek devam edecektir.” Dedi.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret