Genel Haberler
![İlk Kıblemize Sahip Çıkalım](images/articles/large/kible.png)
İlk Kıblemize Sahip Çıkalım
Mescidi Aksa’nın Müslümanların ilk kıblesi olduğuna dikkati çeken Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, “ Müslümanlar, Yarım asra yakındır Yahudi işgali altında olan ve 1967’den beri sistematik şekilde kuşatılan, kazı çalışmaları bahane edilerek altı oyulan Mescid-i Aksa’yı Yahudi işgalinden kurtarmak için yıkılmasını mı bekliyor” dedi.
İsrail’in 1967’den beri bölgeyi işgal ettiğini belirten Bayraktutar “Bu gün İsrail’in Mescidi Aksa’nın altını oyduğu ve Mescidi Aksa’nın yıkılması için planlı çalışmalarına devam ettiği bütün dünya ve Müslümanlar tarafından bilinen bir gerçektir. . Daha önce El-Halil'deki İbrahim Mescidi'ni bölen israil, bu defa da yarısını Yahudilerin, yarısını da Müslümanların kullanması için Mescid-i Aksa'yı bölmeye kalkışıyor.
Mescidi Aksa’ya doğrudan saldırdığında Müslümanlardan büyük tepki alacağından korkan İsrail, sinsi bir şekilde Mescidi Aksa’nın altını oyarak yıkılması için büyük çaba sarfediyor. Bütün bunlar ortadayken Müslümanların tepkisizliği Yahudilere ve tabi ki İsrail devletine güç veriyor. Tüm Müslümanları bu konuda duyarlı olmaya ve ilk kıblemiz olan Mescidi Aksa’ya sahip çıkmaya davet ediyorum.” Şeklinde konuştu.
“Bu gün Yahudiler korkularından dolayı her ne kadar Mescidi Aksa’ya giremese de bu Mescidi Aksa’nın güvende olduğu anlamına gelmiyor” diyen Bayraktutar şöyle devam etti:
“İşte İsrail Derin devletinin uzun vadeli planı Müslümanların camilerini yıkmaktır. Bu işi mabedlerin altını oymakla, böl parçala taktikleri ile uzun vadeye yaymışlardır. Kendiler yıkılması için gerekli hazırlığı yapacak küçük bir sarsıntı ile yıkılacak hale geldikten sonra da kenara çekilip yıkılmasını bekleyecekler. Bu sinsi plan artık bütün çıplaklığı ile ortadadır. Müslümanlar top yekün İlk kıblemiz Mescidi Aksaya sahip çıkmalı ve altının kazı çalışmaları bahane edilerek oyulmasına izin vermemelidir. Bu oyunu bozmanın zamanı geldi de geçiyor.
Mescid-i Aksa’yı gördüm düşümde
Götür müslümana selam diyordu
Dayanamıyorum bu ayrılığa
Kucaklasın beni İslâm diyordu
Artık Mescidi Aksa ile kucaklaşmanın vakti!....
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret