Genel Haberler
Hükümet Masada Uzlaşmayı Öncelemelidir
Memur-Sen 23. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Toplu Sözleşme görüşmelerinin yarın sona ereceğini hatırlatarak, “Tekliflerimiz karşılanırsa hep birlikte bayram ederiz. Karşılanmazsa tepkimizi gösteririz. Hükümet masada uzlaşmayı öncelemelidir” dedi.
“HEM MALİ HEM DE SOSYAL HAKLARIMIZ KARŞILANMALI”
Toplu Sözleşme süreci hakkında bilgilendirme yapan Yalçın, “Yeni kazanımlar üretmek için 24 saat çalışarak son güne geldik. Emeğimizin karşılığını istiyoruz. Tekliflerimiz hem cüzdana hem de vicdana yöneliktir. Masada hem mali ve sosyal haklarımız hem de sosyal ve vicdani haklarımız karşılanmalıdır” diye konuştu.
TEKLİFLERİMİZ KARŞILANIRSA BAYRAM EDERİZ, KARŞILANMAZSA TEPKİMİZİ KOYARIZ”
Kamu Görevlilerini memnun etmeyecek hiç bir teklife imza atmayacaklarını vurgulayan Yalçın, “Ne payımızdan fazlasını isteriz, ne de payımızın verilmediği teklife evet deriz. Tekliflerimiz karşılanırsa hep birlikte bayram ederiz. Karşılanmazsa tepkimizi koyarız” şeklinde konuştu.
PAYIMIZI ALAMADIĞIMIZ TEKLİFE “EVET” DEMEYİZ
“Ülke kaybetmişse biz kazanalım derdimiz olmaz” diyen Yalçın, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ülke bizim ülkemiz. Fedakârlık gerekirse ilk fedakârlığı biz gösteririz. Ama ülkede büyüme varsa büyümeye katkı sunanlar olarak büyümeden pay istemek en doğal hakkımız. Onun için refahtan pay istiyoruz. Şu an fedakârlık değil vefakârlık yapması gerekiyor hükümetin. Herkes bilsin: Ne payımızdan fazlasını isteriz ne de payımızın verilmediği masada evet deriz. Bize verilecek ücret kayıp değildir. Kamu görevlilerine yapılacak iyileştirme tulumbaya dökülecek su hükmündedir. Tulumbadan su gelmeye başladığında o su tekrar kaynağına misliyle dönecektir. Kamu görevlilerine, Kamu görevlilerinin emeklilerine verilen para dışarı gitmez korkmayın. Ne Miami’de yazlık, ne İstanbul’da residans, ne de çoğu yabancı markaların bulunduğu yol kenarında AVM açabiliriz. Aldığımızla bakkalın, manavın borcunu öder ve mahalle esnafının da cansuyunu sağlarız. Kısacası hazineden çıkan hazineye geri dönecektir.”
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret