Genel Haberler
![“Hem Nicelik Hem Nitelik Olarak Zirvedeyiz”](http://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/bursaild.png)
“Hem Nicelik Hem Nitelik Olarak Zirvedeyiz”
Bursa 1 ve 2 Nolu Şube il divan toplantısında konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Diyanet-Sen’in 16 yıldır hem nicelik hem de nitelik olarak zirvede olduğunu söyledi.
Diyanet-Sen Bursa1 ve 2 Nolu Şube il divan toplantısı Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, Genel Başkan Yardımcısı Ali Güzeldal, Bursa İl Müftü vekilleri Durmuş Ayvaz ve İbrahim Halil Demir, Osmangazi İlçe Müftüsü Lütfü İmamoğlu, Orhangazi İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, Mudanya İlçe Müftüsü E.Mehmet Soylu ve Keleş İlçe Müftüsü Hasan Tanrıkulu, Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Sarkı ve yönetim kurulu üyeleri, Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Kemal Göleç ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe temsilcileri ve zorunlu organlar katıldı.
Bayraktutar: Yeni Destanlar Yazmaya Devam Ediyoruz
Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Ali Güzeldal’ın yaptığı İl divan toplantısında katılımcılara hitap eden Genel Başkan Mehmet Bayraktur, Diyanet-Sen’in 16 yıldır etkili ve yetkili sendika olma yolunda mücadele verdiğini belirterek Diyanet-Sen’in bugün hem nicelik hem de nitelik bakımından zirveden yeni ufuklara yolculukta yeni destanlar yazmaya devam ettiğini söyledi.
81 İlin 81’inde de Yetkili Sendikayız
81 ilin 81’nde de Diyanet-Sen’in yetkili sendika olduğunu hatırlatan Bayraktutar 18 Ağustos 1998 yılında kurulan sendikamız Diyanet ve Vakıf hizmet kolunda istikrar ve başarının değişmeyen adresi, yüzlerce kazanımın mimarı, ülke ve dünya mazlumların sesi, demokrasi ve milli iradenin yılmaz bekçisi olmanın haklı onurunu yaşıyor. Diyanet-Sen bu gün 85 binleri geçen üye sayısı ile 16. kez yetkiyi almanın yanında 81 ilin 81’in de de etkili olmanın sendikacılık tarihinde yakalanması zor bir başarıya imza atmanın onurunu yaşıyor” dedi.
Kamu Görevlilerinin Haysiyetini Çiğnetmedik
Geçtiğimiz Ağustos ayında 5. Dönem toplu sözleşme sürecinin gerçekleştiğini hatırlatan Bayraktutar “Toplu sözleşmeye imza atmadık, çünkü kazanım üretmeyen bir teklifle gelinmişti. Bu anlamda kamu görevlilerinin haysiyetini çiğnetmedik. Maalesef bir çok teklifimiz görmezden gelindi. Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesinden 3600 Ek Göstergeye, Yardımcı Hizmetler Sınıfının Genel İdare Hizmetleri sınıfına geçirilmesinden kademe derece sınırlamasının kaldırılmasına, bayram ikramiyesinden kılık-kıyafet yasağının kaldırılmasına, gelir vergisi mağduriyetinin son bulmasından dayanışma aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesine kadar birçok acil çözüm bekleyen önemli teklifimiz dikkate alınmadı. Kamu İşveren Heyeti’nin teklifini Hakemin de kararını, kamu görevlilerinin emeğini değersizleştirmek olarak görüyoruz.” Şeklinde konuştu.
Teröre de Terör Hattına da İzin Veremeyiz
Bölgemiz uzun süredir ateş çemberinde olduğunu belirten Bayraktutar konuşmasına şöyle devam etti: Suriye’de oynanan oyun, sınırımızda kurulmak istenen terör hattı hepsi bu oyunun bir parçası… Daha önce Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonları ile emperyalizmin oluşturmak istediği terör koridorunun önünü kesen devletimiz, Fırat’ın Doğusuna yönelik Barış Pınarı Harekatı ile de inşallah terörün kökünü kazıyacak. On bin kilometre öteden gelerek sözde kendi güvenliği için bölgeleri ateşe verenlerin ve ona karşı sessiz kalanların, yine onların taşeronlarının oluşturdukları güvenlik sorununu bertaraf etmek için harekete geçen ülkemize karşı, gerek içerideki lejyonerlerin gerekse dışarıdaki emperyalizmin aparatçığı konumundaki yapıların söylemlerinin hiçbir kıymeti ve önemi yoktur.
Diyanet-Sen ve Memur-Sen ailesi olarak emperyalizmin taşeron terör örgütlerinin eliyle toza dönüştürmek istediği toprakların, yeniden sahipleriyle buluşması için devletimiz tarafından gerçekleştirilen ve halen devam eden “Barış Pınarı Harekatının” bütün kalbimizle yanındayız.
15 Temmuz hain darbe kalkışmasında salalarımızla nasıl milletimizin yanında olduysak bu gün de dualarımızla, Camilerimizde okunan Fetih Süreleri ile her daim ordumuzun Kahraman Mehmetçiğimizin yanındayız. Hareket kapsamında şehit düşen askerlerimize ve sivil halkımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.
Sarkı: Kutlu Yürüyüşümüze Devam Edeceğiz
Toplantıda konuşan Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Sarkı, şube olarak yaptıkları çalışmalar konusunda bilgi verdi. Sarkı coğrafi alanımızda bulunan 1270 personelden Bursa 2 nolu şubemizin bugün 950 üyesi vardır. Tüm ilçelerde yetkiliyiz, şube yönetim kurulu ayda iki kez gündemli olarak toplanmaktadır. 9 ilçemizde toplam olarak 1 yılda 214 noktaya sendika ayrımı yapmaksızın ziyaret gerçekleştirdik. İlçelerimizde yılda bir kez kahvaltılı istişare toplantısı düzenliyoruz ve bunlara devam ediyoruz. Bize ulaşan sorunları il müftümüz veya ilgili kurum amirleri ile zaman geciktirmeden çözüyoruz, çözmeye de devam edeceğiz. Birlik beraberliği, kardeşliği öne çıkarıyoruz. "Siz bize üye değilseniz, biz bir eksiğiz" ve "hılfulfudul" anlayışı ile çalışıyoruz. İlçe temsilciliklerimiz ve işyeri temsilciliklerimiz ile disiplin içerisinde organize bir şekilde çalışmaktayız. "Sendikal dilin" dışına asla çıkmadık, çıkmıyoruz çıkmayacağız da. Diyanet-Sen'e ve din görevlisine yakışan dili daima kullanıyoruz.” Dedi.
Göleç: Diyanet-Senimize Sahip Çıkalım
Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Kemal Göleç de toplantıda yaptığı konuşmada Diyanet çalışanları olarak bugün her zamankinden daha çok birlik beraberliğe ihtiyaç olduğuna vurgu yaparak “Bizim kitabımızda korku yoktur, edep vardır, adap vardır, usul ve esas vardır. Sendikacılığı bunun dışına taşıyanlara söylenecek çok söz var, sizler bunu biliyorsunuz. Arife tarif gerekmez. Hepinizi sendikamız Diyanet-Sene sahip çıkmaya, desteklemeye davet ediyorum. Birlik beraberlikten taviz vermeden din görevlisi vakarı ile dik durmaya davet ediyorum.” Şeklinde konuştu.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret