Genel Haberler
![Hedefimiz Büyük Türkiye](images/articles/large/ist1_1.png)
Hedefimiz Büyük Türkiye
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar demokrasimizi sekteye uğratmaya, ülkemizin gelişmesini önlemeye yönelik her girişim karşısında Memur-Sen ve Diyanet-Sen olarak sorumluluk aldıklarını belirterek , “28 Şubat’ta, 27 Nisan’da, 17-25 Aralık’ta ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde hep demokrasinin, devletin, milletin yanında olduk. Bu duruşumuzu ve tavrımızı bundan sonra da sürdüreceğiz” dedi.
Diyanet-Sen İstanbul 1 Nolu Şube Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Ankara Kızılcahamam Çam Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Genel Başkan Mehmet Bayraktutar “ “İdealleri olan, medeniyetimizin yeniden ihya ve inşası konusunda sözü ve gücü olan, gücünü ve birikimini teşkilatlarından alan, sorun çözen, kazanım üreten, mağdur ve mazlumların sesi olan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Kurulduğumuz günden bu yana insana dair her şeyi önceledik. İnsanların en hayırlısı insana faydalı olandır anlayışını içeren kültür ve medeniyet değerlerimizi referans alarak sendikacık yaptık. Bu süreçte de sorumluluk alarak ‘Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” sloganıyla 81 ilde 1 milyon 111 bin üye hedefi ve referandumda ‘evet’ tercihiyle çalışmalar yürüteceğiz. Teşkilatımızın şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da üzerine düşeni fazlasıyla yapacağına inancımız tamdır” şeklinde konuştu.
Hak İçin Halka Hizmet Etmeye Devam Edeceğiz
Bayraktutar, Diyanet-Sen’in “Halka hizmet Hakk’a hizmettir “ anlayışı ile demokrasi, insan onuru ve insan hakları için sürekli mücadele ettiğine vurgu yaparak şöyle devam etti: Bizim birbirimize sahip çıkmaktan, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi korumaktan başka çıkar yolumuz yok. O nedenle biz sendikacılığı bu temeller üzere inşa ettik. Çok zor şartlarda başladığımız sendikal mücadelemizde hızla büyük başarılar güzel kazanımlar elde etmemizin en temel sebebi milletimizin vicdanından bir an bile ayrı düşmememiz birlik ve beraberliğimiz için verdiğimiz mücadeledir. Bu başarının, hızla yol alışın arkasında davamıza, dava arkadaşlığımızla vefa ortaklığı var. Din adamı kimliğimizi unutmama iyiyi, güzeli, doğruyu inşada çaba ortaklığı var.
Din hizmetinin boşluk kabul etmeyen bir özelliğe sahip olduğunun altını çizen Bayraktutar “Bu hizmet boşluk kabul etmez. Boşluğu gören din istismarcıları merdiven altı kayıt dışı din anlayışlarını devreye sokmak için fırsat bekliyor. Tarih din istismarının acı örnekleri ile dolu. En son örneği de maalesef FETÖ’dür. İnsanların dini duygularını yıllarca istismar eden bu örgüt 15 Temmuz’da gerçek yüzünü göstermiş milletten de cevabını almıştır.” İfadelerini kullandı.
Kaynar: Daha İyiye Ulaşmak İçin Çalışıyoruz
Diyanet-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Sezai Kaynar da toplantıda yaptığı konuşmada şube olarak yaptıkları çalışmalar konusunda bilgi verdi. İstanbul’un teşkilat açısından büyük öneme sahip olduğunu belirten Kaynar, “Hepinizin malumu, sendikamız İstanbul’da Eyüp Sultan’da ilk kuruluş çalışmalarına başlamış ve buradan tüm Türkiye’ye yayılmıştır. Manevi odalarda kurulan sendikamız planlı, programlı çalışmaları, aynı dilin konuşulması, sayesinde Türkiye’nin sendikalaşma oranı en yüksek kamu sendikası haline gelmiştir. Başarının devamı için istişare şarttır. Biz de bu yüzden periyodik aralıklarla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunuyor, daha iyiye ulaşmak için çalışmalarımızı gözden geçiriyoruz” dedi.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret