Genel Haberler
![Hak-İş Başkanı Arslan'a Hayırlı Olsun Ziyareti](media/images/201108154628_hakb.jpg)
Hak-İş Başkanı Arslan'a Hayırlı Olsun Ziyareti
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan’ı Hak-İş Genel Merkezi’ndeki makamında ziyaret ederek Hizmet -İş’in 24 Temmuz’da gerçekleştirilen 11. Olağan Genel Kurulu’nda yeniden Genel Başkanlığa seçilmesinden dolayı Arslan’a hayırlı olsun dileğinde bulundu.
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan’ı Hak-İş Genel Merkezi’ndeki makamında ziyaret ederek Hizmet -İş’in 24 Temmuz’da gerçekleştirilen 11. Olağan Genel Kurulu’nda yeniden Genel Başkanlığa seçilmesinden dolayı Arslan’a hayırlı olsun dileğinde bulundu. Ziyarete yönetim kurulu üyeleri de katıldı.
Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanlığı’na yeniden seçilen Mahmut Arslan’a görevinin hayırlı olması temennisinde bulunarak başarılar diledi. Bayraktutar, Arslan ile uzun yıllara dayanan bir dostluklarının olduğuna dikkati çekerek gerek kişisel gerekse sendikal manada uzun yıllara dayanan bir dostluğumuz var. Sizin sendikal birikiminizden ve çalışmalarınızdan her zaman yararlanmak isteriz. Yeni görevinizde de ilkeli ve başarılı çalışmalara imza atacağınızdan eminiz” dedi.
Ülke gündemi konusunda da değerlendirmelerde bulunan Bayraktutar, sivil ve demokratik bir anayasa yapılmasının artık kaçınılmaz olduğuna dikkat çekerek, inançlara saygılı, açık ve net bir laiklik tanımı olan demokratik sivil bir anayasayı bu millet hak ediyor. Hükümetten beklentimiz bir an önce sivil anayasanın yapılmasıdır” şeklinde konuştu.
Memurlarında 2011 yılı itibari ile toplu sözleşme yapacaklarını hatırlatan Bayraktutar, ikincil mevzuat çalışmaların bir an önce tamamlanmasını beklediklerini ifade etti.
Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Bizler iki sendikanın da kuruluş aşamasından beri çalışmaları birlikte yürüttüğümüz iki kardeş sendika ve konfederasyonlarız. Farklı kulvarlar da olsak da dostluğumuz, birlik ve beraberliğimiz devam edecektir.” şeklinde konuştu.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret