Genel Haberler
![Güldemir: Zorlu Dönemlerin Sesiz Kahramanları Din Görevlileridir](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/kocaeli_1.png)
Güldemir: Zorlu Dönemlerin Sesiz Kahramanları Din Görevlileridir
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir Diyanet-Sen’in kuruluşundan bu güne kurucu değerlerden taviz vermeden hedefinden istikametinden şaşmadan Anadolu irfanıyla yoğrulmuş bir bilinçle yoluna devam ettiğini söyledi.
Diyanet-Sen Kocaeli Şubesi Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Genel Başkan Mehmet Ali Güldemir, Genel Sekreter Hacibey Özkan, Genel Başkan Yardımcıları Neslibey Özkan ve Ali Güzeldal’ın katılımı ile gerçekleştirildi.
Kocaeli Şube Başkanı Selami Tarcan ve yönetim kurulu üyeleri, denetleme ve disiplin kurulu üyeleri ile ilçe temsilcilerininkatılımı ile gerçekleştirilen toplantıda konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir Diyanet-Sen’in kurulduğu günden beri kurucu değerlerle hareket ettiğini belirterek “Sendikamız kurucu değerlerden taviz vermeden hedefinden ve istikametinden şaşmadan Anadolu irfanı ile yoğrulmuş bir bilinçle yoluna devam etmektedir” dedi.
Zorlu Dönemlerin Sesiz Kahramanları Din Görevlileridir
Güldemir, dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınıyla mücadelenin ülkemizde de devam ettiğini hatırlatarak “Türkiye, kamu hizmetlerine yön veren güçlü kurumsal yapı ve hizmet sunumunu gerçekleştiren nitelikli ve özverili kamu görevlileri sayesinde salgınla hem en etkili mücadele hem de en az etkilenme verilerini üreten ülke konumuyla yeni, büyük ve güçlü Türkiye etiketlerini hak ettiğini, bir kez daha ispatladı. Özellikle din görevlilerimiz bu sürecin sağlık çalışanlarından sonraki gerçek kahramanlarıdır. Gerek Vefa destek guruplarındaki fedakar çalışmaları gerek filyasyon ekiplerindeki hizmetleri takdire şayandır. Bu zorlu süreçte din görevlilerimiz bir kez daha medeniyet değerlerimizin, inancımızın gereği olan yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneğini sunmuşlardır. Emeği geçen tüm din görevlilerimizi canı gönülden kutluyorum” şeklinde Toplantıda konuşan Güldemir, yeni dönemde istişare ve ortak akıla çok daha önem vereceklerini belirterek “Diyanet-Sen büyük bir aile. Bu ailenin birlik beraberlik içinde yeni başarılara yeni kazanımlara imza atması için ortak akılla hareket etmemiz şart. Sizlerin fikirleri benim için çok değerli. Sendikamız için en iyi en güzel olana birlikte karar vereceğiz” dedi.
İnsan Eksenli Sendikacılık Yapıyoruz
Güldemir Diyanet-Sen’in insan eksenli sendikacılık anlayışı ile her zaman insanı öncelediğine dikkati çekerek “Sendikacılık, teşkilatçılık, diğergamlık ve çok daha geniş anlamıyla ve özel anlamıyla insanlık “oku” emriyle ilişkinin, iletişimin yoğun olmasını gerektirir. Zamanı okumalıyız ki, anlara vakitlere dokunabilelim. Mekanı okumalıyız ki, estetiği, güzelliği anlamlandırabilelim. Eşyayı okumalıyız ki, faydayı, yararı, zararı kavrayabilelim. Eseri okumalıyız ki müellifi, müsebbibi, mümessili tanıyabilelim, bilebilelim. Eşrefi mahluku yani insanı okumalıyız ki, kadimi, kelamı, kavramı, kuralı, hayatı, hakkı ve hukuku gözetebilelim, koruyabilelim, artırabilelim. Yolumuz belli, insana, emeğine, erdeme, adalete dair iyiyi hakim kılmak, güzeli mümkün kılmak, doğruyu esas alan hükümleri bulmak. Evet, biz insanı seviyoruz; onu sevmenin yaradanı bilmek, yaradanı sevebilmek için elzem olduğunu biliyoruz. Sendikacılık, insan gerektirir. İnsaf gerektirir, izan gerektirir, ilim ve irfan gerektirir. Bunların yanında bizim sendikacılığımız iman ve erdem gerektirir.” İfadelerine yer verdi.
Ziyaretler
Diyanet-Sen heyeti ayrıca Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan’ı Kandıra Karatepe Dini Yüksek İhtisas Merkezini, Çayırova, Gebze, Darıca ilçe müftülüklerini ziyaret etti.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret