Genel Haberler
Güldemir Kayıplarımızın Telafisi İçin Var Gücümüzle Çalışıyoruz
100 bin Üye hedefiyle Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir’in start verdiği teşkilat buluşmaları sürüyor. Hatay`dan sonra Kilis teşkilatı ile bir araya gelen Genel Başkan Güldemir, ``Biz gücümüzü, istişare ve din gönüllülerine sahip çıkmaktan alıyoruz. Diyanet-Sen diyanet ve vakıf çalışanlarının gür sesi, istikrar ve başaranın değişmeyen adresidir. `` dedi.
Genel Başkan Mehmet Ali Güldemir Genel Başkan Yardımcıları Ali Yıldız, Neslibey Özkan Diyanet-Sen Kilis Şube Başkanı Mehmet Emin Gültekin, şube yönetimi ve ilçe temsilcilerinin hazır bulunduğu teşkilat buluşmasına katılım sağladılar.
Kilis’te diğer sendikalardan istifa ederek Diyanet-Sen’e toplu geçiş sağlayan yeni üyelerimizin rozet takma töreninde konuşan Güldemir “ Diyanet-Sen ailesine dahil olan 110 din gönüllümüze canı gönülden teşekkür ediyorum. 84 bin üye sayımızla Genel Yetkide 18. Yılımız da Diyanet hizmet kolunda Türkiye’nin en büyük sendikasıyız. Büyük Diyanet-Sen ailesi olarak, zirveye çıkmak kadar zirvede kalmanın da zor olduğunun bilincindeyiz. Bu anlayışla, daha çok çalışarak yeni kazanımlar üretmeye ve üye sayımızı yüzbinlerle ifade edilen rakamlara çıkarmaya gayret göstereceğiz ”dedi.
Gerek masada gerek sahada var gücümüzle mücadele ediyoruz
Güldemir, Diyanet ve vakıf çalışanlarının daha iyi şartlarda çalışabilmeleri ve memnuniyetlerinin artması için gece gündüz demeden çalıştıklarını vurgulayarak, “Gerek masada gerek sahada var gücümüzle bir mücadele verdik. Masada görüşülemez denilen konuları görüştük ve olumlu yönde mutabakat sağladık. Ben bu toplu sözleşmeyi yeni kazanımlar adına diğer toplu sözleşmelerden önde görüyorum. Sözleşmeliler ve 3600 ek gösterge konusunu bir karara bağladık. Bakanlık ile yetkili konfederasyon Memur-Sen 2022’de bu konuları çalışacak. Yıllarca sendikalı ile sendikasız arasında bir ayrım olsun istedik. Toplu sözleşme ikramiyesinin de sendikalılar için 400 TL’ye çıkarılmasını, bu rakamın memurun cebine girmesini sağladık. Örgütlüler adına yüzde 30 ile yüzde 40,22 arasında değişen bir oransal zamma imza attık bu noktada yeni üye kayıtlarındaki artışla da elde ettiğimiz kazanımları taçlandırmak istiyoruz ” şeklinde konuştu.
Kayıplarımızın telafi edilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz
Ekonomik dalgalanmalardan dolayı hizmet kolu çalışanlarımızı korumak adına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile mutabakata vardıklarını söyleyen Genel Başkan Güldemir, asgari ücret görüşmelerinden sonra üç ana başlıkta mevcut konuların çözümü adına çalışmaların başlayacağını söyledi. Kurdaki hareketlilik sonucunda gıda ve kira fiyatlarının yükselmesiyle kamu görevlilerin hayatındaki maliyetlerin de arttığını söyleyen Güldemir, “ Memura yönelik bir ek zamma ihtiyaç var. Bu da Ocak ayındaki yüzde 5'lik zam ve enflasyon farkıyla birlikte bir de üzerine ek zammın verilmesi gerekiyor. Biz burada Memur-Sen ailesi olarak bir diplomasi yaptık. Görüşmede prensipte bir konuda uzlaştık. Zam ve enflasyon farkına ilaveten ek zam konusunda uzlaştık” dedi.
Güldemir “Dünden bugüne nasıl geldiğimizi muhakeme ettiğimizde çok mesafe katettiğimizi açık bir şekilde görebiliyoruz. Yarına baktığımızda ise bizi ne kadar büyük sorumlulukların beklediğini, üyelerimizi alın terinin karşılığını alması için daha çok mücadele etmemiz gerektiğini biliyoruz. Toplu sözleşme masasında, gündeme alınmayanları gündeme aldırdık, çözülemez denilen sorunları çözdük, çok uzak ufuklarda görünen kazanımları mümkün kıldık, imza altına aldık” ifadelerini kullandı.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret