Genel Haberler
![Güldemir, İstanbul 3 Nolu Şube ve Kırşehir Şube Teşkilatıyla Bir Araya Geldi](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/ist3_1.png)
Güldemir, İstanbul 3 Nolu Şube ve Kırşehir Şube Teşkilatıyla Bir Araya Geldi
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, İstanbul 3 Nolu Şube ve Kırşehir Şube tarafından düzenlenen İl Divanı’na katıldı. Diyanet-Sen teşkilatına seslenen Güldemir “ “Sendikamız, kurulduğu tarihten itibaren uyguladığı ilkeli ve soylu sendikacılık anlayışıyla Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından olmuştur” dedi.
Diyanet-Sen İstanbul 3 Nolu Şube ve Kırşehir Şube İl Divan Toplantısı Genel Başkan Mehmet Ali Güldemir, Genel Sekreter Hacıbey Özkan, Genel Başkan Yardımcısı Neslibey Özkan, İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı Kasım Karakoç, Kırşehir Şube Başkanı Mehmet Öztürk, Kayseri Şube Başkanı İrfan Kaşıkçıoğlu, şube yönetimi ve ilçe temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Zirveye Çıkmak Kadar Zirvede Kalmanın da Zor Olduğunun Bilincindeyiz.
İl divan başkanlığını Genel Sekreter Hacıbey Özkan’ın yaptığı toplantıda konuşan Genel Başkan Mehmet Ali Güldemir “ 83.588 üye sayımızla Genel Yetkide 18. Yılımız da Diyanet hizmet kolunda Türkiye’nin en büyük sendikasıyız. Büyük Diyanet-Sen ailesi olarak, zirveye çıkmak kadar zirvede kalmanın da zor olduğunun bilincindeyiz. Bu anlayışla, daha çok çalışarak yeni kazanımlar üretmeye ve üye sayımızı yüzbinlerle ifade edilen rakamlara çıkarmaya gayret göstereceğiz ”dedi.
6. Dönem toplu sözleşme sürecini de değerlendiren Güldemir “Memur-Senimizle birlikte başarılı bir toplu sözleşme dönemi gerçekleştirdik. Gerek son toplu sözleşme gerekse diğer toplu sözleşme kazanımlarının hepsinin altında Memur-Sen’in, Diyanet-Sen’in alın teri imzası vardır. Aldığımız haklar, elde ettiğimiz kazanımlar kendiliğinden olmadığı gibi, birilerinin iddia ettiği gibi yetkisiz sendikalar tarafından da alınmadı. Hepsinin altında terimiz, yerimiz ve imzamız var. Örgütlü mücadelemiz olmasa çözümünü sağladığımız sorunlar, hala sorun olarak konuşulmaya devam ediyor olacaktı” ifadelerini kullandı.
Gerek masada gerek sahada var gücümüzle bir mücadele verdik.
Güldemir, Diyanet ve Vakıf Çalışanlarının daha iyi şartlarda çalışabilmeleri ve memnuniyetlerinin artması için gece gündüz demeden çalıştıklarını vurgulayarak, “Gerek masada gerek sahada var gücümüzle bir mücadele verdik. Masada görüşülemez denilen konuları görüştük ve olumlu yönde mutabakat sağladık. Ben bu toplu sözleşmeyi yeni kazanımlar adına diğer toplu sözleşmelerden önde görüyorum. Sözleşmeliler ve 3600 ek gösterge konusunu bir karara bağladık. Bakanlık ile yetkili konfederasyon Memur-Sen 2022’de bu konuları çalışacak. Yıllarca sendikalı ile sendikasız arasında bir ayrım olsun istedik. Toplu sözleşme ikramiyesinin de sendikalılar için 400 TL’ye çıkarılmasını, bu rakamın memurun cebine girmesini sağladık. Örgütlüler adına yüzde 30 ile yüzde 40,22 arasında değişen bir oransal zamma imza attık bu noktada yeni üye kayıtlarındaki artışla da elde ettiğimiz kazanımları taçlandırmak istiyoruz ” şeklinde konuştu.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret