Genel Haberler
![Güldemir: Görevimiz ve Sorumluluğumuz Büyük](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/guldemirhatay.png)
Güldemir: Görevimiz ve Sorumluluğumuz Büyük
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir ülkemizin ve İslam coğrafyasının içinde bulunduğu zorlu şartlarda Diyanet-Sen’e büyük görevler ve sorumluluklar düştüğünü söyledi.
Diyanet-Sen Hatay Şubesi İl divan toplantısı Genel Başkan Mehmet Ali Güldemir, Genel Sekreter Hacibey Özkan, Genel Başkan Yardımcıları Neslibey Özkan ve Ali Yıldız, Hatay Şube Başkanı Hasan Urhan ve yönetim kurulu üyeleri ve ilçe temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
İl divan toplantısında katılımcılara hitap eden Genel Başkan Mehmet Ali Güldemir, “Allah bizlere bu çetin mücadelenin en önemli mevzilerden biri olan din hizmeti ve aynı zamanda sivil toplum mevzisinin, sendika karargâhının neferi olmayı nasip etti. Kötülüğe karşı HAK’kın, haklının yanında olma bilinci ile bir avuç münevver din görevlisi tarafından temelleri atılan ve bu gün kamu görevlileri arasında sendikalaşma oranı en yüksek ve Türkiye’nin bütün il ve ilçelerinde teşkilatlanmış, hizmet kolunda 17 yıldır yetkili olan, onlarca kazanımın mimarı Diyanet-Sen’in bir neferi olmanın haklı onurunu yaşıyoruz. 17 yıldır başarı ve istikrarın değişmeyen adresi Diyanet-Sen’e ülkemizin ve İslam coğrafyasının içinde bulunduğu zorlu şartlarda büyük görevler ve sorumluluklar düşmektedir. Zira ülkemiz ve coğrafyamız dış güçlerin ve onların içerdeki maşaları tarafından bin bir türlü fitne ile ayrıştırılmaya kaos ortamına, savaş ortamına çekilmeye çalışılıyor. İslam coğrafyasını kan gölüne dönüştüren bu mihraklar ülkemizi de bu savaş ortamına çekmeye çalışıyor. İçerden ve dışardan var güçleri ile bölgenin ve İslam Ümmetinin umudu durumundaki Türkiye’yi dize getirmeye, dizayn etmeye çalışıyorlar.” İfadelerine yer verdi.
“Din görevlileri olarak bütün zorlu durumlarda yüklendiğimiz toplum önderliği rolümüzü misyonumuzu bu milletin yeniden dirilişinde de en önde hizmet ederek gösterdik göstermeye devam edelim” diyen Güldemir konuşmasına şöyle devam etti:
Çünkü biz kavganın, karmaşanın, kaosun ve karanlığın değil; demokrasinin, saygının, sevginin, huzurun ve aydınlığın taraftarıyız. Çünkü biz doğru kimden gelirse gelsin yanında, yanlış kimden gelirse gelsin karşısındayız. Hakkın ve haklının temsilcisi olan Diyanet-Sen ilkeli sendikal anlayışıyla bu milletin yeniden dirilişinde hizmet etmeye devam edecektir.
Ziyaretler
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir ve beraberindeki heyet program sonrası Memur-Sen Hatay İl Başkanı İsmail Bayraktar ve Hatay İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili’yi makamlarında ziyaret etti.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret