Genel Haberler
Genel Başkan Yıldız Şırnak Teşkilatıyla Buluştu
Teşkilat programları kapsamında il ziyaretlerine devam eden Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, Batman, Mardin ve Şırnak teşkilatla buluştu.
Genel Başkan Ali Yıldız’a ziyaretlerde Genel Sekreter Hacıbey Özkan, Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen, Diyanet-Sen Şırnak Şube Başkanı Süleyman Çanga ve şube yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.
Genel Başkan Yıldız ve beraberindekiler Batman Şube Başkanı Ahmet Cihan, Mardin Şube Başkanı Abdulkadir Kurtuluş ve şube yönetimleriyle de bir araya gelerek sendikal gündem ve şubelerin faaliyetleri üzerine istişarelerde bulundu.
Din Görevlilerimiz Hayatın Her Alanında İnsanımızın Yanındadır
Şırnak İl Divan Toplantısı’nda teşkilata hitap eden Genel Başkan Yıldız, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın Din Görevlisi eksenli kutlamasını isteyerek “Bu hafta fedakâr din görevlilerimizin toplum açısından öneminin ve yaşadıkları sıkıntıların dile getirildiği bu konularda farkındalık oluşturulan bir hafta olarak kutlanmalıdır” dedi.
Yıldız, bu haftanın amacına uygun şekilde din görevlilerinin sıkıntılarının ele alındığı bir hafta olarak kutlanmasını istediklerini belirterek “Camiyi ve cemaati sevk eden din görevlilerimiz aynı zamanda beşikten mezara hayatın her alanında insanımızın yanındadır. Tüm ömürlerini din hizmetine adayan toplumun önderi konumundaki din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutuluyor daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmeleri için yetkili sendika olarak elimizden gelini yapacağımızı bilmelerini istiyoruz” ifadelerine yer verdi.
Kazanımın da Çözümün de Altında Diyanet-Sen’in İmzası Var
Geçmişten günümüze gerçekleştirilen toplu sözleşmeler içinde en kapsayıcı toplu sözleşmenin 6. Dönem Toplu Sözleşme olduğunun altını çizen Yıldız, “ Hizmet kolu çalışanlarımız adına daha çok memnuniyet üretmek için gece gündüz demeden, gerek masada gerek sahada var gücümüzle mücadele veriyoruz. Masada görüşülemez denen konuları görüşüp olumlu yönde mutabakatlar sağlıyoruz. Sözleşmelilere kadro, 3600 ek gösterge ve promosyonlarda yaşanan haksızlıkları sürekli gündemde tutup gerekli düzenlemelerin yapılmasın talep ediyoruz. 2019 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı taşraya bir genelge gönderdi. Denildi ki orada maaş anlaşmalarınızda katılım bankalarına öncelik tanıyın, buradaki amaç personelin maaşlarını faizsiz bankalardan alması gayretiydi. Bizde bu konuda başkanlığımızla aynı şeyleri düşünüyoruz faize karşıyız.
Gelinen nokta itibariyle katılım bankalarının hizmet ağı 2019 yılından bu tarafa hep sıkıntılı olmuş çalışanlarımız adına mağduriyetler yaratmıştır. Sendikamız üyelerimizin hak ve menfaatleri noktasında bu işi de takip edecek hukuken tüm mekanizmalar değerlendirilerek son noktaya kadar götürecektir.” dedi.
Yıldız “Yetki sahibi olduğumuz günden bugüne kadar, elde ettiğimiz onlarca kazanımımız var. Bu kazanımların mimarı Memur-Sen ve Diyanet-Sen’dir. Tüm kamu görevlilerine sağlanan onlarca kazanımın yanı sıra hizmet kolumuz adına sözleşmeli kardeşlerimizin kadro problemi inşallah 2022 yılında son bulacak. 3600 ek gösterge de 2022’de sonuçlanacak konular arasında yer alıyor. Ek ödemelerde artışlar, Ramazan ayına özel fazla çalışma ücreti, vaizlere genel tatil günlerinde de fazla çalışma ücreti ödenmesi, Kuran Kursu Öğreticilerinin kayıt döneminde ek ders ücreti alması, imam hatip ve kayyımların fazla çalışma ücretlerine yüzde 25 zam yapılması, murakıpların tazminat oranlarının yüzde 50 artırılması hizmet kolu çalışanlarımız adına güzel kazanımlardır.” İfadelerine yer verdi.
Sendikal Ziyaretler
Genel Başkan Ali Yıldız beraberindeki heyet ayrıca Şırnak Valisi Osman Bilgin, Şırnak İl Müftüsü Ahmet Dilek, Cizre Kaymakamı Nazlı Demir, Memur-Sen İl Başkanı Abdullah Çatı ve Cizre Müftüsü Süleyman Baran’ı ziyaret etti.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret