Genel Haberler
Genel Başkan Yıldız Bolu Gerede’de Teşkilatıyla Bir Araya Geldi
Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız Bolu, Gerede’de din gönüllüleri ile bir araya geldi. Yıldız ‘Diyanet Sen, sendikacılığa farklı bir bakış açısı ve vizyon getirmiştir. Özlük hakları mücadelesini en iyi şekilde verirken, ülkemizin geleceğinin şekillenmesine de büyük katkılar sunmuştur’ dedi.
Diyanet-Sen Genel Sekreteri Hacıbey Özkan, İrfan Kaşıkcıoğlu’nun eşlik ettiği toplantıda konuşan Genel Başkan Yıldız Diyanet-Sen yetkiyi aldığı ilk günden bugüne, Diyanet ve Vakıf Hizmetleri kolu çalışanlarının refah seviyelerine büyük katkılar sundu, bizler zor bir iş yapıyoruz. 24 yıldır ülkemizin daha demokratik olması, din hizmeti ve vakıf hizmetinde çalışanların sorunlardan arınmış bir şekilde işinin başına gidebilmesi, gelir dağılımında adaletsizliğin giderilmesi, kamu görevlilerinin mali, sosyal ve özlük haklarının iyileştirilmesi için kayda değer bir yol aldık, pek çok sorunu çözüme kavuşturduk, hayal dahi edilmeyen yasakların tarih olmasını sağladık. Sadece son toplu sözleşmede bile hizmet kolumuz adına güzel kazanımlar elde ettik. Bütün bunlar, örgütlü gücümüz omuz omuza yürümemiz sayesinde oldu” ifadelerini kullandı.
Yüzbinlerce din görevlisinin alın teri için çalıştıklarını belirten Yıldız “Diyanet-Sen yalnızca üyesi olan 84 bini aşkın din ve vakıf görevlisini düşünmüyor, aynı zamanda bütün hizmet kolu çalışanları için mücadele ediyor. Diyanet-Sen bütün din görevlilerinin sorumluluğunu üzerinde taşıyan bir teşkilattır. Biz laf değil, İcraat üreten bir sendikayız” dedi.
Toplantıda Bolu Şube Şube Başkan Yardımcıları Şevki Gülen, İsa Afacan, Yasin Düğen, Eyüp Yürük Gerede İlçe Başkanı Halil Yalçın ve üyeler hazır bulundu.
Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız ve beraberindekiler, Düzce Şube Başkanı Şaban Coşkun ve yönetimini de ziyaret ederek sendikal gündem ve çalışma hayatı üzerine istişarelerde bulundular. Ayrıca Yalova Şube Başkanı Şuayip Akgün’ün oğlunun düğün merasimine de katılarak hayırlı olsun dileklerini ilettiler.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret