Genel Haberler
![Erzurum Şube’nin Genel Kurulu Gerçekleştirildi](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/yildiztrabzon_1.png)
Erzurum Şube’nin Genel Kurulu Gerçekleştirildi
Diyanet-Sen Erzurum Şubesi’nin 6. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek listeyle gerçekleştirilen genel kurulda, Şube Başkanı Nurullah Ardahanlı güven tazeledi.
6. Olağan Genel Kurul; Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, Genel Başkan Yardımcıları İrfan Kaşıkçıoğlu, Mehmet Yaman ve Cebrail Yakışır’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı İrfan Kaşıkçıoğlu’nun yaptığı Erzurum Şube’nin Genel Kuruluna; Rize Şube Başkanı Recep Şafak, Tekirdağ Şube Başkanı Adem Yaryıkan, Ağrı Şube Başkanı Yasin Çınar, Kars Şube Başkanı Uğur Şen, Iğdır Şube Başkanı İdris Armağan üyelerimiz ve davetliler katıldı.
Katılımcılara hitap eden Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız Diyanet-Sen’in kurulduğu 1998 yılından beri özünden aslından asla taviz vermediğini kuruluş felsefesine sımsıkı sarılarak yoluna devam ettiğini söyledi.
Üye çalışmalarını başarıyla geride bıraktıklarını vurgulayan Ali Yıldız “İlk din görevlileri sendikası olma payesiyle başlayan kuruluşumuz bu gün 89.272 üye sayısı ile 19’uncu yetki yılında yüzde 65’lik sendikalaşma oranı ile kamu görevlileri sendikaları arasında yakalanması zor bir orana ulaştı. Bu başarıda emeği olan tüm teşkilatımıza, üyelerimize, şubelerimize yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Diyanet-Sen’in aynı hizmet kolundaki diğer 21 sendikanın toplamından daha fazla üye sayısına ulaştığına dikkat çeken Yıldız, “Diyanet-Sen din görevlilerinin ve vakıf çalışanlarının güvenlerini boşa çıkarmadığını bir kez daha ispatlamış oldu. Hizmet Kolu çalışanlarımızın, üyelerimizin beklenti ve taleplerini yerine getirmek için çok çalışacağız. Hep bir fazlasını yapacağız, hep bir adım ötesine geçeceğiz. Haklılığımızdan ve değerlerimizden aldığımız güçle, dün olduğu gibi, yarın da emeğin değerini bulması ve çalışma hayatının sorunlarının çözümü için azmimizi daha da artıracağız, üyelerimizden aldığımız emaneti hakkıyla yerine getirmek için mücadele ediyoruz. Çalışanlarımızın emeğini ve alın terini koruyup, geliştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Diyanet-Sen olarak yaptığımız faaliyetler ülkemizin yarınlarına yöne vermeye çalışıyoruz” diye konuştu.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret