Genel Haberler
![Diyanet-Sen'den Milliyet Yazarına Tepki](images/articles/large/milliyet.png)
Diyanet-Sen'den Milliyet Yazarına Tepki
Genel Başkanımız Mehmet Bayraktutar'ın "Hristiyan Adeti Yılbaşını Kutlamayın" açıklamasını köşesine taşıyarak sendikamızı hedef alan Milliyet Yazarı Melih Aşık, dezenformasyona sarılarak kaos peşinde olduğunu gözler önüne sermiştir.
Batının körü körüne taklit edildiği kutlamaları hedef alan açıklamamızı saptırarak "1994 yılında yılbaşı öncesi The Marmara Oteli kafesinde Onat Kutlar ve Yasemin Cebenoyan’ın ölümüyle sonuçlanan patlama da böyle çağrılar sonrasında meydana gelmişti" şeklinde yorumlayan Melih Aşık, yaptığı değerlendirmelerle amacının provokatörlük olduğunu gözler önüne sermiştir.
Yazısının bir başka bölümünde ise çağrımızı çağdışı bulduğunu deklare eden Aşık, "Böyle gecelerde daha çok sefalete, daha çok sefahete düşmek yerine; daha çok âhirete, daha fazla ebedî âleme meyilli olmak lâzımdır" anlamına gelen uyarımızdan rahatsız olmuştur. "Onlar gibi eğlenmek, onlara benzemek olur" ilkesinden bihaber olan Aşık, bu geceye ayrı bir anlam yüklemeye gayret ederek, İslam'a şaşı baktığını gözler önüne sermiştir. Bugünü Hristiyan alemi tüm dünyaya mal etmek isterken, Melih Aşık çirkin propaganda ve kampanyalara çanak tutmuş, genç beyinlerin zihinlerinde geniş yer almasına aracılık etmiştir. Müslümanları diğer kültürlerden kaynaklı örf ve adetleri taklit etmeyi dolaylı yollarla dayatmak tek kelimeyle akıl tutulmasıdır. Noel baba, hindi yemeği, çam ağacı hurafesi, şampanya patlatma, milli piyango ve tam saat 24.00'ün bitimindeki bağrışmaları gençlerimizin hayatlarına sokmaya çalışmak İslam'la çatışmaktır, gericiliktir, çağ dışılıktır.
Yılbaşı bahanesiyle doğaya verilen zararlara da yer vermemize rağmen Aşık, gezi zekasıyla sadece olayı proveke etmesi ve bir kutlama için milyonlarca ağacın kesilmesini meşrulaştırmaya çalışmasını da kınıyoruz.
Tekrar altını çizerek belirtiyoruz; Yılbaşı kutlamalarını vesile edinerek Allah ve Resulü’nün razı olmayacağı tavırlar yerine, geçmiş senelerde yaptıklarımızı gözden geçirerek ve gelecek yeni yılda hayatımıza daha iyi nasıl yön verebileceğimizi düşünelim.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret