Genel Haberler
![Diyanet-Sen'den Keşan Müftüsüne Destek](media/images/201112301600_mgkmdana.jpg)
Diyanet-Sen'den Keşan Müftüsüne Destek
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Keşan Müftüsü'nün Noel Baba ile ilgili açıklamalarına destek verdi.
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Keşan Müftüsü'nün Noel Baba ile ilgili açıklamalarına destek verdi. Bayraktutar Milli Gazete’ye konuyla ilgili verdiği beyanatında . Keşan Müftüsü'nün Noel ile ilgili açıklamasını yerinde bulduğunu ancak, 'Bacadan mı kapıdan mı' eleştirisine de bir değerlendirme yapmayacağını kaydetti. Bayraktutar, "Bir kişi kendi değerleri ile bağdaşmayan bir şeyi, reklâmı yaşantısına dini bir hayata zorla sokulmasına hiçbir şey diyemeyecek mi?" diye sorarak, Keşan Müftüsü'nün söylediklerinin üzerinde tartışma yapmanın anlamsız olduğunu kaydetti. Bayraktutar, "Bu konunun tartışılmaması gerektiğini düşünüyorum. Türkiye'de islam inancı içerisinde Müslüman vatandaşın dini ritüelleri ile dini değerleri ile alay edildiği zaman veyahut da onların dini değerlerini değiştirmek başka şekilde yönlendirmek amacıyla yapılan yanlış propagandalara karşı çıkmak bir demokratikleşme değil de nedir. Biz bunu anlamıyoruz. Neden bu kadar rahatız oluyorlar" dedi.
Müslümanlar Arasında Yaymaya çalışıyorlar
Noel'in aslında Hıristiyan inancında da yerinin olmadığına dikkatleri çeken Bayraktutar, "Noel olayı aslında Hıristiyan inancında da yoktur, ilahi dinlerin hiç birinde yoktur. Sadece ateist dinlerden iskandinav ülkelerinden Avrupa'ya yayılarak tamamen Hıristiyanlığın bir parçası gibi algılanmış, şimdi aynı şekilde Müslümanlar içinde yaygınlaştırmaya, kabulleştirilmeye çalışılıyor. Kim ne derse desin, biz bunu eleştireceğiz" dedi. Bayraktutar, açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı: "Dünya üzerinde Müslümanlar acı çekerken, Filistin'de insanlar hunharca katledilirken, Somali'de açlıktan ölürken, Müslüman'ın alkolle, her türlü ahlaki dışına çıkarak yılbaşı kutlamasını kabul etmiyoruz. Bu konuda da müftümüzün art niyeti olmadığını iyi niyetle söylediğine inanıyorum. Bu açıklamalarına katılıyoruz. Noel Baba'nın bizim inancımızda yeri olmadığı görüşüne destek veriyor. Bacadan girme konusundaki açıklamasına da bir şey demiyoruz"
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret