Genel Haberler
![Diyanet-Sen Yolları da Engelleri de Aşıyor](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/dynmalatya.png)
Diyanet-Sen Yolları da Engelleri de Aşıyor
Diyanet ve Vakıf çalışanlarının mali, sosyal, özlük haklarını korumak ve geliştirmek, amacıyla çıktıkları yolculukta birçok engelle karşılaştıklarını, sıkıntılar yaşadıkları belirten Güldemir, Diyanet-Sen yolları da engelleri de bir aşıyor” dedi.
Diyanet-Sen Malatya Şubesi İl Divan Toplantısı ve hizmet binası açılışı için Malatya’ya giden Genel Başkan Güldemir’e Genel Başkan Yardımcıları Neslibey Özkan ve Cebrail Yakışır eşlik etti.
Malatya İl divan toplantısında konuşan Genel Başkan Mehmet Ali Güldemir, Diyanet ve Vakıf çalışanlarının mali, sosyal ve hukuki haklarını korumanın, geliştirmenin yanında Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavlarına hazırlık online kursları, akademik dergiler, Uluslararası Din ve Toplum Fotoğraf Yarışması gibi etkinliklerle eğitimden, sanata her alanda sendikacılığa farklı bir vizyon getirdiklerini söyledi.
Haklıyı güçlü kılmak, Diyanet ve Vakıf çalışanlarının mali, sosyal, özlük haklarını korumak ve geliştirmek, masumun, mazlumun ve mağdurun yanında olmak, özgürlüklerin genişlemesi ve demokratik teamüllerin güçlenmesine katkıda bulunmak amacıyla çıktıkları yolculukta birçok engelle karşılaştıklarını, sıkıntılar yaşadıkları belirten Güldemir, Diyanet-Sen’i kuranlar, çıktıkları yolun da, yolculukta önlerine çıkacak engellerin de, yaşayacakları zorlukların da farkındaydı. Sendikacılık, emek mücadelesidir. Onla rda bu bilinçle yola çıktılar. Eyüp Sultan Hazretleri’nin manevi huzurunda Fİlf’ul Füdul hareketini örnek alarak erdemliler hareketini başlattılar. Ter akıtarak, bedel ödeyerek, gönüllere girmek için yollar aşarak Diyanet-Senimizi kurdular, bu aşamaya getirdiler. Bizler de kuruluş ruhundan taviz vermeden, yolları da engelleri de aşmaya devam edeceğiz” dedi.
Güldemir, Diyanet-Sen’in kuruluş ilkelerinden taviz vermeden yoluna devam ettiğini belirterek
“Biz ilkeleriyle var olan, idealleriyle yol alan bir teşkilatız. Üyemize ve ülkemize karşı sorumluklarımız var. Bu sorumlulukların bilinciyle hareket ediyoruz. Toplu sözleşme masasında müzakere ve mücadele gücümüzle onlarca soruna çözüm bulunmasını sağladık. Son toplu sözleşmede bunlara yenilerini ekledik. Ayrıca, 3600 ek gösterge ve sözleşmeliler konusunda çalışma yapılmasını karara bağlayarak önemli bir adımın atılmasını sağladık. İşin doğrusu, sözün kısası, Türkiye’nin normalleşmesinde, sivilleşmesinde, haksızlıkların, mağduriyetlerin giderilmesinde bir sivil toplum kuruluşu olarak büyük emeğimiz, mücadelemiz; kamu görevlileri adına temin edilen kazanımların altında emeğimiz, terimiz, imzamız var.” Şeklinde konuştu.
Malatya Şubesi Yeni Hizmet Binasına Kavuştu
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir ve beraberindekiler, Malatya Şubesi’nin yeni hizmet binasının açılışını da gerçekleştirdi.
Bina açılış töreninde konuşan Genel Başkan Güldemir, “Malatya’da hizmet kolu çalışanlarımızın emek mücadelesine ev sahipliği yapacak bu binanın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Şube Başkanımız Mehmet Engin şahsında yönetimini ve teşkilatımızı tebrik ediyorum. Yeni hizmet binamızda güzel hizmetlere imza atılacağına inancım tamdır. Hayırlı uğurlu olsun” İfadelerine yer verdi.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret