Genel Haberler
![Diyanet İşleri Başkanlığı Üyelerimizle İstişare Toplantısı Yapıldı](media/images/201111174234_dip-merkez-birim.jpg)
Diyanet İşleri Başkanlığı Üyelerimizle İstişare Toplantısı Yapıldı
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ve yönetim kurulu üyeleri Diyanet İşleri Başkanlığı merkez birimi üyelerimizle bayramlaşma ve istişare toplantısında buluştu.
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ve yönetim kurulu üyeleri Diyanet İşleri Başkanlığı merkez birimi üyelerimizle bayramlaşma ve istişare toplantısında buluştu.
16 Kasım 2011 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Genel Sekreter Hacibey Özkan, Genel Araştırma ve Dışilişkiler Sekreteri Mehmet Yaman ve Diyanet İşleri Başkanlığı merkez birimi temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Diyanet İşleri Başkanlığı Temsilcimiz Hacı Bayram Gür yeni çıkan 666 sayılı KHK ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile ilgili çıkan yeni yönetmeliklerden kaynaklanan sıkıntıları dile getirerek özellikle musahhihlerin denkliklerinin sağlanması, uzman ve şube müdürlerinin çalışma şartlarının iyileştirilmesi konusunda çalışma yapılmasını istedi.
Başkanlıktaki Diyanet-Sen üye sayısının her geçen gün arttığını belirten Gür, “üyelerimiz sendikamızın çalışmalarını takdirle karşılamaktadır. Bu tür istişare toplantılarının her ay düzenli olarak yapılması hem üyelerimiz ile diyalogu artıracak hem de çalışmaların daha sağlıklı yürütülmesine vesile olacaktır.” dedi.
Gür, daha önce düzenlenen gezi ve kültürel etkinlik programlarının üyeler tarafından memnuniyetle karşılandığını da hatırlatarak önümüzdeki dönemde üyelere yönelik Karadeniz gezi ve kültür turu düzenleyecekleri müjdesini verdi.
Bayraktutar: Tüm üyelerimizin temsilcisiyiz
Toplantıda konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, ise Diyanet-Sen’in yalnızca din hizmeti sınıfında çalışanları temsil etmediğini belirterek, “Gerek Diyanet İşleri Başkanlığı gerekse Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde çalışan tüm üyelerimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Gerek Din hizmeti, gerek GİH, gerek yardımcı hizmetler tüm hizmet sınıflarından üyelerimizin sorunları ile ilgilenmek bizim görevimizdir. GİH, Yardımcı Hizmetler ve diğer çalışanlarımızın sorunlarını KİK toplantılarında ve toplu görüşmelerde gündeme getirdik ve çözüm için çalıştık. Bu çalışmalarımız son günlerde meyvesini vermeye başlamıştır. GİH çalışanı üyelerimizden Canan Aydın Bıçak adına sendikamızın açtığı ek ödeme davası tüm GİH çalışanların ek ödemelerden yaralanması adına kamuoyu oluşturma açısından güzel bir gelişmedir.” şeklinde konuştu.
Bayraktutar 666 sayılı KHK ve son çıkan Diyanet İşleri Başkanlığı yönetmeliklerinden kaynaklanan bir takım aksaklıkların giderilmesi için Başkanlıktan yönetmelik tadilatı isteyeceklerini, KHK için de Maliye Bakanlığı nezdinde görüşmelerde bulunulduğunu söyledi.
Bayraktutar, kısa bir süre önce Vakıflar Genel Müdürlüğü Şubesini kurduklarını hatırlatarak en kısa zamanda da Diyanet İşleri Başkanlığı merkez biriminde çalışanlar için de yeni bir şube kurmayı hedeflediklerini ifade etti.
Program sonunda Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ve yönetim kurulu üyeleri katılımcıların sorularını cevaplandırdı.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret