Genel Haberler
![Din Görevlilerimiz Görev Yerlerinde Ziyaret Edildi](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/ankarailziyaret_1.png)
Din Görevlilerimiz Görev Yerlerinde Ziyaret Edildi
Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Ankara’da çeşitli cami, mescit, Kur’an Kursu ve Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez teşkilatında görev yapan din görevlilerini görev yerlerinde ziyaret ederek istişare de bulundu.
Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Ankara’da farklı yerlerde görev yapan din görevlilerini ziyaret eden Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, din görevlileri ile sohbet ederek istişarede bulundu. Din görevlilerinin sorunlarını dinleyen Yıldız bu haftanın din görevlisi eksenli kutlanmasını istedi.
Yıldız, “Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, camilerin ve din görevlilerinin değerini ve önemini anlatmak için kutlanan bu haftanın odak noktası din görevlilerimiz ve camiler olmalıdır. Tıp Bayramında doktorlarımız ziyaret edilir, öğretmenler gününde değerli eğitimcilerimiz ziyaret edilir, yılın öğretmeni seçilir velhasıl günün haftanın kahramanı, odak noktası doktorlardır, öğretmenlerdir. Sıra din görevlilerine gelince ziyaret edilen değil ziyaret eden din görevlisi oluyor, çiçek alan değil çiçek veren müftülerimiz, din görevlilerimiz oluyor. Diyanet-Sen olarak istiyoruz ki bu haftanın kahramanı, odak noktası din görevlilerimiz olsun. Din görevlilerimiz ziyaret eden değil ziyaret edilen olsun. Sorunları dinlensin. Sorunlarına çözümler sunulsun. Başarılı din görevlilerimiz taltif edilsin. Bu düşüncemizi hayata geçirmek için sendika olarak biz harekete geçtik ve din görevlilerimizi şube başkanlarımızla birlikte görev yerlerinde ziyaret ederek sorunlarını taleplerini dinliyoruz.” Şeklinde konuştu.
Toplumumuzda temel insani ve ahlaki değerlerin yaşamasına, toplumumuzun manen yükselmesine önemli katkılar sağlayan, camilerimizin inşa ve imarında rol alan, dünyevi bir karşılık beklemeden büyük fedakarlıklarda bulunan, samimi davranış ve güler yüzleriyle gönüllerini bütün insanlara açan, hikmet dolu sözleri, dinlendirici hoş sohbetleriyle büyük, küçük herkesin gönlünü kazanan ve görev mahallerinde büyük azim ve gayretle dini hizmetleri en güzel bir şekilde sunmaya gayret eden Din Görevlilerimizin bu fedakar çalışmaları hafta boyunca çeşitli etkinliklerle anlatılmalı, belgesellerle, çeşitli yayın içerikleri ile bunlar desteklenmelidir. Hafta boyunca yapılan etkinliklerde din görevlilerine ayar verme yerine moral ve motivasyonlarını yükseltecek içeriklere yer verilmeli, sorunlarına çözüm üretilmelidir” diyen Yıldız açıklamasına şöyle devam etti:
Camiyi ve cemaati sevk eden din görevlilerimiz aynı zamanda beşikten mezara hayatın her alanında insanımızın yanındadır. Tüm ömürlerini din hizmetine adayan toplumun önderi konumundaki din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutuluyor daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmeleri için yetkili sendika olarak elimizden gelini yapacağımızı bilmelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.
Ziyaretlerde Genel Başkan Yıldız’a Ankara 1 Nolu Şube Başkanı İlyas Baş, 2 Nolu Şube Başkanı Selim Şahin, 3 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Veysel Diren ve 4 Nolu Şube Başkanı Ali Salih Karcı eşlik etti. Yıldız din görevlilerine çeşitli hediyeler verdi.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret