Genel Haberler
![Depremzedeler İçin Hatim ve Dua Programı](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/depremhatim.png)
Depremzedeler İçin Hatim ve Dua Programı
Diyanet-Sen Kadınlar Komisyonu Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem sonrası hayatını kaybeden ve depremden etkilenler için hatim ve dua programı düzenledi. Online olarak gerçekleştirilen programa Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, Kadınlar Komisyonu Başkanı İlknur Karabulut ve komisyon üyeleri ile şube kadınlar komisyonu başkanları ile Memur-Sen’e bağlı sendikaların kadın komisyonu başkan ve üyeleri katıldı.
Yıldız: Hep Birlikte Yaraları Saracağız
Diyanet-Sen Kadınlar Komisyonu tarafından düzenlenen online hatim ve dua programına deprem bölgesindeki çalışmalarından dönerken yolda katılan Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, depremin olduğu ilk günden beri deprem bölgesinde olduklarını belirterek “Çok büyük bir afetle karşı karşıyayız. 11 ilimizin etkilendiği, insanlarımızın enkaz altında kaldığı tarifsiz acıların yaşandığı bir süreçteyiz. Yine biliyoruz ki şehirlerimizi yıkan bu afet bizi birbirimize kenetledi. Millet olma bilincimizi, birlik olma bilincimizi güçlendirdi. Ayrılıklar gayrılıklar kalktı. Yek vücut olduk. Dertlerimize hep birlikte derman olacağız. Bu yaraları hep birlikte saracağız” dedi.
Din Görevlileri İlk Günden Deprem Bölgesinde
Depremin ilk gününden itibaren din görevlilerinin bölgede manevi rehberlik, arama kurtarma, cenaze ve defin, yardım dağıtımı gibi bir çok alanda çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Yıldız “Ülke olarak tek yürek olduk. Bizler de Memur-Sen ve Diyanet-Sen olarak sahadayız. Depremde yakınlarını, akrabalarını kaybeden din görevlilerimizi ve vatandaşlarımızı yalnız bırakmıyoruz. Tek tek depremden etkilenen illerimizi ziyaret ettik. Deprem bölgesindeki durumu bizzat müşahede ettik. Memur-Sen olarak 10 milyon maddi yardımda bulunduk. Bunun yanında tırlarla yardımlar bölgeye akıyor. Sizler bu güzel programla dualarla hatimlerle manevi desteğinizi esirgemiyorsunuz. Bu zorlu süreci birbirimize deva alarak, şifa olarak atlatacağımıza inancım tamdır. Depremde vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar, yakınlarını kaybedenlere başsağlığı diliyorum” ifadelerine yer verdi.
Karabulut: Her Zorluğun Ardından Bir Kolaylık Vardır
Diyanet-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı İlknur Karabulut programda yaptığı konuşmada her zorluğun ardından bir kolaylık olduğuna vurgu yaparak “Sevgili Peygamber Efendimiz nice zorluklar çekmiştir. Hüzün yılı dediğimiz Amcası Ebu Talib’i ve sevgili eşi Hz Hatice’yi kaybettiği, müşriklerin saldırılarının ardı arkasının kesilmediği bir sürecin ardından Miraç ile müjdelenmiştir. İnşallah bu zorlu sürecin ardından Rabbim bu millete de kolaylıklar verecektir. Bizlere de miraç gecesini bu idrakle geçirmeyi, kendi miracımızı idrak etmeyi nasip etsin. Nice şer sandıklarımızda hayırlar vardır. Bu deprem felaketinin ardından gördük ki enkazdan çıkarılan her canla bizlerde nefes aldık. Ayrılıklar, yabancılıklar gitti, sınırlar eridi birlik olduk. Aynı dualarda buluştuk. Tanımadığımız canların nefesleri ile gözyaşlarına boğulduk. Şimdi yaraları sarma birbirimize teselli olma zamanı” şeklinde konuştu.
Hatimler Deprem Şehitlerine
Okuman Kur’an-ı Kerim’in ardından okunan onlarca hatim depremde hayatını kaybeden şehitlerimizin ruhuna bağışlandı. Program Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı Arzu Eroğlu’nun duasıyla son buldu.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret