Genel Haberler
![Darbecilerden ve Senaristlerinden Hesap Sorulana Kadar Sahadayız](images/articles/large/darbesenarist.png)
Darbecilerden ve Senaristlerinden Hesap Sorulana Kadar Sahadayız
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Meydanlardayız. Çanakkale ruhuyla sahadayız. 81 ilde alanları boş bırakmıyor, kanlı darbe girişiminin mimarları, tetikçileri ve senaristlerinden hesap sorulana kadar ayaktayız" dedi.
Memur-Sen Genişletilmiş Başkan Kurulu gerçekleştirildi. Başkanlar kurulunda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kanlı darbe girişimini lanetledi, şehitlere Allah'tan rahmet diledi. Gazilere de şifa dileyen Yalçın, "Bu katliam girişimi, bu alçaklık, bu ihanetten sonuna kadar hukuk önünde hesap sorulsun. Bütün insani değerleri hedef alan bu caniler en ağır şekilde cezalandırılsın. Devletin en tepesini ve topyekun kardeşliğimizi hedef alan tetikçilere asla merhamet gösterilmesin. Kanlı darbe girişimi tüm yönleriyle soruşturulsun, dış ayakları ve finans kaynakları da deşifre edilsin" dedi.
ÇANAKKALE RUHU TOPYEKUN ŞAHA KALKTI
Küresel terör şebekesi FETÖ’nün kanlı ve alçak darbe girişimine karşı 79 milyonun yüreklerini birleştirdiğini ifade eden Yalçın, "15 Temmuz'da başlayan kanlı darbe kalkışması, milletin, siyasetin ve özellikle de Cumhurbaşkanın iradesiyle Çanakkale ruhunu topyekun şaha kalkmasıyla, püskürtüldü. İhanetin ve hainliğin karşısına millet, birlik ve beraberliği çıkartmıştır. 60 darbesi Millî Birlik Komitesini, 80 darbesi Millî Güvenlik Konseyini 15 Temmuz 2016 kanlı darbe girişimi ise birlik, beraberlik ve kardeşlik koalisyonuna vesile oldu. Darbeciler ve işgalciler en çok da bundan korkuyordu. Korktukları başlarına geldi. Bugün Cumhurbaşkanımızın davetiyle AK Parti, CHP ve MHP Genel Başkanlarının bir araya gelmesi, meydanlarda devam eden kardeşliği, siyaset kurumu tarafından da benimsenmiştir. 'Sen', 'Ben' değil, 'Biz' duruşuyla hareket ettiğimiz sürece değil darbeye her türlü kirli harbe de hazırız. Bu birlik meydanlarda kavim olsun, büyük ve güçlü Türkiye daim olsun" şeklinde konuştu.
ALANLARI BOŞ BIRAKMIYORUZ
Meydanlardan çekilmeyeceklerini deklare eden Yalçın, "Yalçın, "Meydanlardayız. Çanakkale ruhuyla sahadayız. 81 ilde alanları boş bırakmıyor, kanlı darbe girişiminin mimarları, tetikçileri ve senaristlerinden hesap sorulana kadar ayaktayız" dedi.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret