Genel Haberler
![Camide İç, Başörtüsüne Saldır, Çevreciyim Diye Geçin](media/images/201306131612_camiic.jpg)
Camide İç, Başörtüsüne Saldır, Çevreciyim Diye Geçin
Taksim Gezi Parkı bahane edilerek ülkemizi kaos ortamına sürüklemeye çalışan bazı marjinal grupların camide içki içerek kutsal mekanlara saygısızlık etmelerini ve başörtülü bir anne ve bebeğine saldırarak darp etmelerini derin bir endişe ve üzüntü ile öğrendik.
Taksim Gezi Parkı bahane edilerek ülkemizi kaos ortamına sürüklemeye çalışan bazı marjinal grupların camide içki içerek kutsal mekanlara saygısızlık etmelerini ve başörtülü bir anne ve bebeğine saldırarak darp etmelerini derin bir endişe ve üzüntü ile öğrendik.
Yaşam tarzlarına, özgürlüklerine müdahale edildiğini söyleyerek ortalığa dökülen bu marjinal grupların, gerçekten çevre duyarlığı ile hareket eden kardeşlerimizin duygularını kendilerine alet ederek cami gibi kutsal bir mekana ayakkabı ile girmeleri ve saygısızlığın dozunu artırarak camide içki içmeleri kesinlikle kabul edile bilir bir durum değildir. İnsanları tahrik etmek ve kaos oluşturulmak amacıyla yapıldığı her aklı selim insanın anlayabileceği bu tür saygısızlıklar insanımızı rencide etmekte ve üzmektedir.
Bin yıldır bu ülkede farklı kültür ve inançtaki insanlar bir arada yaşamakta ve birbirinin inancına kutsalına saygı duymaktadır. Müslüman olmayan birisi bile camiye ayakkabı ile girilmeyeceğini ve dinimizin yasakladığı içkinin camide içilmeyeceğini bilirken, büyük çoğunluğu Müslüman olan bir ülkede yaşayan birisinin camiye ayakkabı ile girmesi ve caminin içinde içki içmesinin saygısızlığın ötesinde tahrike yönelik davranışlar olduğu açıktır.
Bunun yanında henüz 6 aylık bebeği ile sokakta yürüyen başörtülü bir anneye başörtüsü tercihinden dolayı reva görülen tehdit, taciz ve yerlerde sürüklemeye varan saldırıların yeşille, çevreyle, ağaçla alakası olmadığı ortadadır. Bu yapılanlar düpe düz inançlara tahammülsüzlük, gaddarlık, barbarlık kendini bilmezliktir.
Eylemlere saf ve temiz duygularla çevre duyarlılığı ile destek veren kardeşlerimizin de ülkeyi karıştırmak isteyen bu marjinal gurupların oyunlarına gelmemelerini istiyoruz.
Sapla samanın birbirinden ayrılarak gerçeklerin bir an önce su yüzüne çıkarılması, ülkemizin sükun ve istikrar ortamına geri dönmesi için herkese görev düşmektedir. Çok badirelerden geçerek bu günlere gelen ülkemiz, sayıları çok az olan bu çığırtkanların oyununa gelmeyecektir.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret