Genel Haberler
Bu Bayram Dualarda Buluşalım
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Ramazan Bayramı münasebeti ile yayınladığı mesajında “Bu Ramazan aramıza mesafeler girsede gönüller bir olsun, evimizde kalalım dualarda buluşalım” dedi.
Bayraktutar , Ülke, millet ve İslâm âlemi olarak bir Ramazan Bayramını daha idrak etmenin sevinç ve mutluluğu içerisindeyiz. Bayramlarımız her yıl Müslümanlık bilincimizi yenileyen, millet olma irademizi diri tutan; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştiren, rahmet ve bereket dolu müstesna günlerdir.” Dedi.
Bu yıl Corona virüs salgını nedeni ile farklı bir Bayram deneyimi yaşayacağımızı belirten Bayraktutar “Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de alınan sıkı tedbirler ve kurallara uyulmasıyla kontrol altına alınmaya başlayan Corona virüs salgını tebrirleri çerçevesinde bu yıl Ramazan Bayramımızı aile bireylerimizle geçireceğiz. Çoğumuz belki ilk defa anne babasından, anne babalar evlatlarından, akraba ve eş dostlarımızdan uzak bir bayram yaşayacağız. Bayram namazını kılamayacağız. Bundan dolayı biraz hüzünlü biraz buruk olabiliriz. Ancak ileride sevdiklerimize daha sıkı sarılabilmek için bu bayram biraz daha dişimizi sıkmamız biraz daha kurallara riayet etmemiz gerekiyor.” İfadelerine yer verdi.
Arada mesafeler olsa da yine de sevdiklerimizi ihmal etmememiz gerektiğinin altını çizen Bayraktutar mesajına şöyle devam etti: Yanlarına gidemesekte telefonla mutlaka büyüklerimizi arayalım. Teknolojik imkanları bu bayram bayramlaşmak için kullanalım. Sevdiklerimizle aramızda mesafeler olsada gönülden birbirimiz için yapacağımız dualar bizi birbirimize daha da yaklaştıracaktır. Salgın belasından kurtulmak, akan kan ve gözyaşının, savaşların durması için Rabbimize bol bol dua edelim. Bayramlarımızın, birlik ve beraberliğimizin, kardeşliğimizin kıymetini bilelim.
Bu duygu ve düşüncelerle Yüce Allah’tan Ramazan Bayramı’nın hem milletimize, hem gönül coğrafyamıza ve acılar içerisinde kıvranan alemi İslam’a ve camiamıza huzur, barış, sağlık, adalet ve merhamet getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret