Genel Haberler
![Bolu Şubemizin Yeni Hizmet Ofisi Dualarla Açıldı](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/bolubina.png)
Bolu Şubemizin Yeni Hizmet Ofisi Dualarla Açıldı
Diyanet-Sen Bolu Şubesi yeni hizmet ofisinin açılışı yoğun bir katılım ve dualarla gerçekleştirildi.
Açılış törenine Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, Genel Sekreter Hacibey Özkan, Bolu Şube Başkanı Bayram Tekeşin ve yönetim kurulu üyeleri, Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkan ve yönetimleri, Öz-Orman-İş Şube Başkanı İsmet Yılmaz, İl Müftülük Daire Başkanları, çok sayıda Diyanet-Sen üyesi ve Diyanet çalışanları ile davetliler katıldı.
Yıldız: Diyanet-Sen Bugünlere Kolay Gelmedi
Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız Bolu Şubesi hizmet ofisinin açılışında yaptığı konuşmada, Diyanet-Sen’in bu günlere kolay gelmediğini belirterek “Sendikamızın kurucuları çok büyük zorluklarla, maddi sıkıntılarla bu sendikayı kurdu. Ama her zaman medeniyetimizin bizlere bıraktığı yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla hareket ettiler. Şükürler olsun bu gün genel merkez binamızdan bir çok şubemize kendi hizmet binalarında hizmet veriyorlar. Bu mekanlar din görevlilerinin mekanlarıdır. Üyelerimize daha iyi hizmet vermek, iyilikte ve hizmette yarışmak için vesiledir. Bizler bu bilinçle ve sorumlulukla hizmetlerimize devam ediyoruz. Rabbim Bolu Şubemizin yeni hizmet binası hayırlı uğurlu eylesin. Güzel hizmetlere vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.
Tekeşin: Binamız Din Görevlilerimizin Emrindedir
Diyanet-Sen Bolu Şubesinin açılışında konuşan Şube Başkanı Bayram Tekeşin, “Diyanet İşleri Başkanlığı Türkiye’nin çok önemli kurumlarından birisidir. Sivil toplum kuruluşları içerisinde önemli konumda olan Diyanet-Sen, Diyanet çalışanlarının özlük, mali, sosyal ve idari haklarının korunması, halkın dini vecibelerini yerine getirmesinde faydalı çalışmalar yapmaktadır. Tüm ilçelerimizi, köylerimizi yazın sıcağında, kışın soğuğunda dolaşıyoruz. Din görevlilerimiz gerek Bolu merkezde gerekse ilçe ve köylerde çalışanlar biliyorlar ki burada bir yerleri var. Dertlerinin dinleneceği, sorunlarına çözüm üretilen bu mekan her zaman din görevlilerimizin, üyelerimizin emrindedir” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından dualarla hizmet ofisinin açılışı yapıldı.
Bolu İl Müftüsü Tahiroğlu Ziyaret Edildi
Diyanet-Sen heyeti daha sonra Bolu İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu’nu müftülük makamında ziyaret etti. Ziyarette din görevlilerinin sorunları, Diyanet-Sen’in çalışmaları ve kazanımları, ve güncel konularla ilgili sohbet edildi.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret