Genel Haberler
![Bayraktutar: Yarını İnşa Etme Azmi İle Yürüyoruz](http://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/kayseri.png)
Bayraktutar: Yarını İnşa Etme Azmi İle Yürüyoruz
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Diyanet-Sen’in yola çıktığı 1998 yılından bu yana değerler sendikacılığı yaptığını belirterek Diyanet-Sen’in değerlerimizi ihya eden, yarınımızı ise inşa etme azmini hep diri tutmaya çalışan bir topluluk olduğunu söyledi.
Diyanet-Sen Kayseri 2 Nolu Şube İl Divan Toplantısı Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman, Şube Başkanı Harun Kafadar, şube yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyeleri, 2 nolu şubeye bağlı ilçe temsilci ve yönetimlerinin katılımı ile Beyaz Saray Tesisleri Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Toplantıda katılımcılara hitap eden Genel Başkan Bayraktutur, Diyanet-Sen’in insanı ve emeğini aziz bilerek başta insan olmak üzere tüm varlığın emanet hakkını idrak ederek bugünkü emperyalist dünya düzenine karşı insan onurunu ve hürriyetini merkeze alan ve “yeni bir dünya mümkündür” müjdesini sadece kendi ülkemizde değil bütün dünya sathında dile getiren müdrik ve mümbit bir topluluk olduğunu ifade etti. Ülkemizin zor bir dönemeçten geçtiğine dikkati çeken Bayraktutar, dünyanın yeni bir paylaşım sürecinden geçtiğini “Yeni Dünya Düzeni” maskesi altında, emperyalist güçlerin terörle mücadele kisvesi içinde ülkeleri hizaya getirme, direnişlerini kırma, köklerinden koparma taktikleriyle geçmişteki sömürü oyunlarını bu gün de terörü kullanarak oynadıklarını belirtti.
Diyanet-Sen Yeni Destanlar Yazıyor
Diyanet-Sen’in Mayıs ayı verilerine göre hizmet kolundaki diğer sendikalara büyük fark atarak bu yıl 83 Bin 671 üye ile 16. Yetkili sendika olduğunu hatırlatan Bayraktutar söyle devam etti:
Birlerle başladığımız sendikal yolculuğumuza bu gün şükürler olsun binlerle devam ediyoruz. Hiçbir sendikaya nasip olmayan 81 ilin 81’inde yetkili sendikayız. Kurum çalışanlarının yüzde 68’inin sendikamıza üye olduğu kırılması zor bir rekorun sahibiyiz.
Diyanet-Sen aynı hizmet kolundaki diğer 18 sendikanın toplamına dahi büyük fark atarak din görevlilerinin ve vakıf çalışanlarının güvenlerini boşa çıkarmadığını bir kez daha ispatlamıştır.
Diyanet-Sen’in kurulduğu günden bu yana, etkili ve yetkili sendika olma yolunda verdiği mücadele, yaptığı çalışmalar 15 Mayıs 2004’te genel yetkili sendika olarak Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olma hüviyetiyle daha da anlam kazanırken, sendikamız bugün hem nicelik hem de nitelik bakımından zirveden yeni ufuklara yolculukta yeni bir destan yazmıştır.
Sendikamızın hem nicelik hem de nitelik olarak bugünlere gelmesinde emeği olan şube başkanı ve yönetiminden ilçe yönetimleri ve işyeri temsilcilerimize; gece gündüz demeden, canla başla, adanmışlık duygusuyla, zamanının önemli bir kısmını sendikal mücadelemize hasreden siz değerli başkanlarıma ve bütün üyelerimize teşekkür ediyorum.
Sendika üye sayılarının tespit edildiği önümüzdeki Mayıs ayında da bu başarımızı yine üye sayımızdaki artışla, kazanımlarımızla taçlandıracağımıza hiç şüphem yok.
Tedbire Tamam, Paniğe Gerek Yok
Dünyayı saran Korona virüsü konusuna da değinen Bayraktutar, salgın nedeni ile ülkemizde de güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarılmıştır. Bizler de konfederasyon olarak önümüzdeki hafta gerçekleştirmeyi planladığımız Türkiye buluşmasını iptal ettik. Devletimiz tedbirlerini en üst düzeyde aldı. Okullar tatil edildi. Hepimiz üzerimize düşeni yerine getirdiğimizde temizlik ve hijyen kurallarına uyduğumuzda inşallah en rahat bir şekilde bu salgını atlatacağız. Evet tedbir alalım ama paniğe kesinlikle gerek yok. Hele bunun fırsata çevrilmesine kesinlikle müsaade etmeyin. Fırsatçıları da şikayet etmekten geri durmayın.” Şeklinde uyarılarda bulundu.
Kafadar: Güzel İşler Başaracağız
Kayseri 2 Nolu Şube Başkanı Harun Kafadar, yeni kurulmuş bir şube olduklarını hatırlatarak, Diyanet-Sen’in 21 yıllık sendikal tecrübesini kendimize rehber edinerek yeni bir heyecan ve çalışma azmi ile yola çıktık. Din görevlilerine ve vakıf çalışanlarına daha güzel hizmet sunmak ülke ve dünya mazlumlarının sesi olmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Sizlerin desteği ile birlik beraberlik şuuru ile güzel işler başaracağımıza inancım tamdır. Rabbim yar ve yardımcımız olsun” şeklinde konuştu.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret