Genel Haberler
![Bayraktutar: "Millet İradesini Ortaya Koymuştur"](images/articles/large/hatay_1.png)
Bayraktutar: "Millet İradesini Ortaya Koymuştur"
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, "Bölgesinde ve dünyada ekonomik alanda, ekonomisi en yüksek ülkeler arasında onuncu sırada yer alan Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada en güzel şekilde iktidarıyla, muhalefetiyle temsil edilmesini arzu ediyoruz." dedi.
Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ve Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan ve Mehmet Ali Omurca Hatay Şubesi il divan toplantısına katıldılar. Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan’ın yaptığı il divan toplantısı önceki Diyanet-Sen heyeti Hatay İl ve ilçe müftüleri ile bir araya geldi. Genel Başkan Bayraktutar ve beraberindekiler daha sonra Hatay Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ettiler.
Genel Başkan Bayraktutar il divan toplantısında Diyanet-Sen’in kazanımlarından bahsederek bu yıl 14. Kez yetkiyi almanın onurunu yaşadıklarını söyledi. Bayraktutar bu başarıda en büyük katkının sahibi güçlü bir teşkilat yapısı olduğuna vurgu yaparak “Bu başarıda emeği olan tüm teşkilatıma şükranlarını sunuyorum” ifadelerine yer verdi.
Güçlü Bir Türkiye İçin İktidarı Muhalefetiyle Çalışmamız Gerekiyor
Hatay Gazeteciler Cemiyeti Ziyareti’nde konuşan Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, Türkiye'de yapılan 16 Nisan halk oylamasıyla milletin iradesini ortaya koyduğunu, rakamlarla uğraşmayı artık bu milletin iradesini kabul etmemek olarak değerlendirdiğini ifade etti.
İktidar ve muhalefetten kısır çekişmelerden, çatışmalardan kaçınmalarını isteyen Bayraktutar, "Bölgesinde ve dünyada ekonomik alanda, ekonomisi en yüksek ülkeler arasında onuncu sırada yer alan Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada en güzel şekilde iktidarıyla muhalefetiyle temsil edilmesini arzu ediyoruz. Geçmişteki tartışmaların bitirilmesini, ülkenin lider olma konumunu daha üst seviyelere nasıl getirileceğini hesap etmeleri lazım, milletin değerleriyle oynamadan, hep beraber bütün partilerden bunu arzu ediyoruz. 16 Nisan tartışmalarının bitmesi gerekir. İktidar bu konuda güzel adımlar atıyorsa, engel değil, destek olunmasını arzu ediyorum." diye konuştu.
Teşkilatlarındaki 114 bin çalışan içerisinde şu anda 82 bin üyeye ulaşmış durumda olduklarını aktaran Bayraktutar, şunları söyledi:
"Bu sene Ağustos ayı içerisinde yapılacak toplu sözleşmelere oturacağız. Toplu sözleşme süreci içerisinde çalışmalarımız başlamış durumda. İki türlü toplu sözleşme imzalayacağız. Biri hizmet kolu sözleşmesi, diğeri de genel toplu sözleşme. Bu konuda bütün çalışmalar devam etmektedir. Taleplerimizi Haziran ayı içerisinde basın aracılığıyla paylaşacağız. Toplu sözleşmeden önce bizim, hem konfederasyon olarak, hem de Diyanet-Sen hizmet kolu olarak bazı özel taleplerimiz var. Bunlardan biri konfederasyon olarak memura siyaset hakkının verilmesidir. Bana göre bütün teşkilatımıza göre demokratik olmayan bu anlayıştan vazgeçilmesini ve siyaset hakkının verilmesini istiyoruz. İkincisi, 657 Devlet Memurları Kanunu'nda yapılacak olan çalışma. Şu an iktidar partisinin bu konuda ciddi bir çalışma yaptığını biliyoruz. Memuru rahatsız etmeyecek şekilde, tabanda iş güvencesi diye değerlendirilen bu yargı iş güvencesine dokunmadan diğer konulardaki değişikliklerin yapılmasını arzu ediyoruz."
Ziyarete, , Hatay Şube Başkanı Hasan Urhan, Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç ve basın mensupları katıldı. Diyanet-Sen Heyeti ayrıca Hatay Memur-Sen İl Başkanlığı’nı da ziyaret etti.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret