Genel Haberler
![Bayraktutar: 'Medeniyet Değerlerini Kuşanarak Ayağa Kalkma Vakti'](images/articles/large/bayraktutar_4.png)
Bayraktutar: 'Medeniyet Değerlerini Kuşanarak Ayağa Kalkma Vakti'
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, teşkilat ile bir araya geldi. Ankara'da yapılan toplantıda teşkilata hitap eden Bayraktutar, önemli mesajlar verdi.
Bayraktutar, "Şimdi ayrışma değil, medeniyet değerlerini kuşanarak Yeniden Büyük Türkiye idealimizi hayata geçirme vaktidir. Biz ayağa kalkarsak Ümmet ayağa kalkar. Biz kardeşliğimize sahip çıkarsak, İslam Coğrafyası işgalcilerden arınır" dedi.
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, teşkilat ile bir araya geldi. Ankara'da yapılan toplantıda teşkilata hitap eden Bayraktutar, önemli mesajlar verdi.
Karanlık yapıların büyük ve güçlü Türkiye istemediğini vurgulayan Bayraktutar, konuşmalarını şu şekilde sürdürdü: "Şimdi ayrışma değil, medeniyet değerlerini kuşanarak Yeniden Büyük Türkiye idealimizi hayata geçirme vaktidir. Biz ayağa kalkarsak Ümmet ayağa kalkar. Biz kardeşliğimize sahip çıkarsak, İslam Coğrafyası işgalcilerden arınır. Ülkemizin zaman kaybetme gibi bir lüksü yoktur. Başarısız olan kesimler ülkeyi germeye çalışa bilir, sivri dilli siyasiler halkın olmazsa olmazlarına dokunup insanımızı sokağa çekmeye çalışabilir. Karanlık lobiler tarafından mütedeyyin insanlarımızın dini, ahlaki konuları kaos ortamına malzeme yapılabilir. Yarının Türkiye'sini inşa etmek için Hak aşıkları kolları sıvarken, şer aşıkları çıkarlarını tekrar yeşertmek isteyebilir. Eski Türkiye sevdalıları demokrasi yarışında sandığa hürmeti sözde gösterip, özde kutuplaşma isteyebilir.Terör ile geleceğimizi hedef alanlar, emperyalizm ve Siyonizm severler kendi çıkarları için kendi insanını öldürüp bu suçu başkalarına da mal edebilir. Bize düşen görev dik durmak, birliğimize sahip çıkmak ve sağduyulu olmaktır."
TARAFIZ; TARAFIMIZ İSTİKRAR
Türkiye'nin mazlumların umudu olduğuna vurgu yapan Bayraktutar, "Bu umudu illa hedef almak isteyecekler. Onların mazlumlar gibi bir derdi yok, onların tek derdi; statükolarını sürdürmek. Bizim tek derdimiz ise mazlumların acısına ortak olmak, yaralarını sarmak, sorunlarına kalıcı çözüm üretmek. İşte bunun için şer ittifakları bizi hedef alıyor. Biz oyunun farkındayız. Ve bu oyunu bozacak güçteyiz. Biz tarafız; tarafımız milli irade. Biz tarafız; tarafımız mazlumlar. Biz tarafız; tarafımız istikrar" şeklinde konuştu.
TARİHİ KAZANIMLARA İMZA ATTIK
Memur-Sen'in 3. Dönem Toplu Sözleşme sürecini "Tarihi" olarak değerlendiren Bayraktutar, "Biz tarih yazarız. Biz çözüm üretiriz. İdeolojik değil Hak, emek ve alınteri sendikacılığı yaparız. Biz kamu görevlilerinin çıkarına olmayan hiç bir zeminde bulunmayız. Bizim yanımızda millet var. Gücümüzü onlardan alırız. Aldığımız güç ile de Toplu sözleşme masasından 213 kazanıma imza atarak kalktık. Çok şükür. Şimdi yeni kazanımlara imza atma vakti" dedi.
OLMAZSA OLMAZIMIZ YENİ ANAYASA
Son on yılda elde edilen kazanımların devamı için olmaz olmaz taleplerinden birinin "Yeni Anayasa" olduğunu vurgulayan Bayraktutar, "Ayrıştırmayan, birleştiren ve özgürlükleri koruma altına alan, darbecileri etkisizleştiren, vesayeti tümüyle yıkan bir anayasa istiyoruz. Olmazsa olmazımız Yeni bir Anayasa yazılmasıdır. Yeni Anayasa bu ülkenin önündeki barikattır. Barikatları kaldırmak için tüm siyasilerin görev almasını bekliyoruz" diye konuştu.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret