Genel Haberler
![Bayraktutar; ‘Geçmişine Taş Atanın Geleceğine gülle atarlar’](images/articles/large/gulle.png)
Bayraktutar; ‘Geçmişine Taş Atanın Geleceğine gülle atarlar’
Diyanet-Sen Ankara 2 NoluŞube İl Divan Toplantısına katılan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ‘‘Hiç kimse şahsi çıkarları uğruna din görevlilerinin adını diline dolayamaz’’ ifadelerini kullandı.
Diyanet-Sen Ankara 2 Nolu Divan toplantısında konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ; ‘‘Din görevlilerinin itibarına zarar getirecek her türlü zararlı ifade,tavır ve düşünce karşısında duracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.Hiç kimse şahsi çıkarları uğruna din görevlilerinin adını diline dolayamaz’’ dedi.
Bayraktutar konuşmasına şöyle devam etti: “ Toplumun değer yargılarını basite indirgemeye çalışmak şer düşünceli insanların fıtratında vardır. Devleti, milleti için dertlenenler yıkıcı olmak yerine yapıcı olmayı tercih etmelidir.Bugün farklı yerlerde imamların cinsellik konularına malzeme yapılmasını, imamların itibarını zedeleyen söylev, davranışlar içerisinde bulunan herkesin karşısında dimdik durduk, durmaya da devam edeceğiz.
Dünyada İslam ve değerlere sahiplik konusunda dimdik duran bir tek İslam ülkesi Türkiye’dir. Türkiye’yi ayakta tutan, lokomotif güç ise din görevlileridir.
Toplumu yetiştirmek, istenilen gençliği toplumakazandırmak adına İslam motifleri ışığında bilim, teknoloji konularına duyarlı gençliği hayal eden erdemliler hareketi Memur-Sen öncülüğünde Genç Memur-Sen ile bu hayali gerçeğe çevirmeye başlamıştır. Duyarlı gençlik adına Diyanet-Sen olarak, Din görevlileri olarak bu yolculuğun bir basamak taşı olmak bizler için büyük bir erdemdir, şereftir’’
Osmanlıca eğitim konusuna da değinen Bayraktutar ‘Gece yataklarına Alim olarak yatanlar, sabahında cahil olarak uyandırıldılar. Bazısı idama,bazısı ise sonsuza kadar susturulmaya mahkum bırakıldı. Tarihin tozlu raflarında kalan anıları tekrar yaşatmak,hatırlamak sadece bunları hatırlatmak istemeyenler tarafından tepkiyle karşılanır. Yüz yıl öncesinin tarihini okuyamayan bir gençlik bizim hayalimiz değildir. Kendilerini alim olarak görenler Dünya aya biz hala Osmanlıcadayız tarzında cahilce ifadeler kullanmaktalar. Unutmamalılar ki, şuan teknolojide hayranlık duydukları Avrupa Osmanlının kütüphanelerini ülkelerine taşıdılar. Osmanlı Devletinin bilim adamları astronotlar, matematikçiler, eczacılar, hekimler, coğrafyacılar dünya tarafından kabul görürken kendilerini Osmanlının torunları göremeyenler tabi ki bu değere sahip çıkmayacaklardır. Unutmayın ‘geçmişine taş atanın geleceğine gülle atarlar’şeklinde konuştu.
Diyanet-Sen Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Fevzi Mercan ise toplantıda yaptığı konuşmada yeni göreve gelen bir yönetim olarak yeni hedefleri olduğunu belirterek “Bizden beklenilenlerin farkındayız. Yol arkadaşlarımızla birlikte yeni hedeflere yürüyoruz. Üye sayımızı artırarak yolumuza devam edeceğiz ve sonuç olarak kazanması gereken tek unsurun Diyanet-Sen olması gerektiğininin bilincindeyiz” dedi.
Mercan “Biz değerler sendikacılığını başlatan erdemliler hareketiyiz, attığımız her adım, söylediğimiz her söz bize ve değerlerimize yakışmalı. Bu ifadeler ışığında bol kazanımlı bir Diyanet-Sen için yolumuz hak yoludur” ifadelerini kullandı.
İl Divan Toplantısında Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Omurca, Mehmet Ali Güldemir, Ali Bayır, Cebrail Yakışır da hazır bulundu.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret