Genel Haberler
![Bayraktutar: “Evet” Diyerek, Yeni Türkiye’yi Birlikte İnşa Edeceğiz](images/articles/large/bayburt1.png)
Bayraktutar: “Evet” Diyerek, Yeni Türkiye’yi Birlikte İnşa Edeceğiz
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bayraktutar, Batı’nın ırkçı politikalarını eleştirdi. Bayraktutar, “Türkiye ayağa kalktı ya rahatsızlar, engellemeye çalışıyorlar. Bizi dize getiremezler, yeni Türkiye’nin doğuşunun önünde duramazlar. Milli iradeye sahip çıkacağız, “Evet” diyerek, yeni Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz, adaleti dünyaya taşıyacağız” dedi.
Memur-Sen tarafından ülke genelinde başlatılan "Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” buluşması Bayburt’ta gerçekleştirildi. Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı, Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Memur-Sen İl Temsilcisi Fikret Özbey ve Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube yönetimleri ile üyeleri katıldı.
Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı, Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, “Emperyalizmin kanlı politikaları yüzünden 2001’den bu yanan milyonlarca insan katledildi. Milyonlarcası da yerlerinden yurtlarından edildi. Bir o kadar da yetim çocuk bıraktı. Bu zulme bir tek Türkiye’den güçlü bir ses geliyor. Savaşın mazlumlarına da bir tek Türkiye sahip çıkıyor. Sahip çıkmakla yetinmiyor dünya 5’ten büyüktür diye haykırıyor, daha adil bir dünya için mücadele ediyor. İşte onun için hedef oluyor” dedi.Adaleti Dünya’ya Taşıyacağız
Almanya, Hollanda, Danimarka’nın ırkçı uygulamalarının da bundan kaynaklandığının altını çizen Bayraktutar, “Türkiye ayağa kalktı ya rahatsızlar, engellemeye çalışıyorlar. Bizi dize getiremezler, yeni Türkiye’nin doğuşunun önünde duramazlar. Biz vaz mı geçeceğiz? Elbette onurlu mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Milli iradeye sahip çıkacağız, “Evet” diyerek, yeni Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz, adaleti dünyaya taşıyacağız” diye konuştu.
Küresel Terörizmi Alt Edeceğiz
Batı’nın küresel terörizm ürettiğini de vurgulayan Bayraktutar, “Terör koalisyonunu dağıttık, 15 Temmuz’da tetikçilerini sahadan sildik, şimdi de küresel terörizmi alt edeceğiz” dedi.
Selvi: Engelleri Aşarak Yürüyoruz
Memur-Sen için kuruluş aşamasında, ‘Bir çiçekle bahar olmaz’ dendiğini hatırlatan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi ise, buna rağmen asla pes etmediklerini vurgulayarak, “Çalıştık çabaladık, ter akıttık. Birlerden, on binlere, yüzbinlere, milyonlara ulaştık. Merhum Erbakan Hocamız ‘Bir çiçekle bahar olmaz ama her bahar bir çiçekle başlar’ demişti. Hamdolsun, bugün işte o baharı yaşıyoruz. Memur-Sen ve bağlı 11 yetkili hizmet kolu ve 4 komisyonumuz ile heyecanımızı hiç yitirmeden heybeti ve bereketi büyüttük. Türkiye ve bölgenin en büyük emek örgütü olduk. Ama bugünlere kolay gelmedik. Dişimizle tırnağımızla kazıyarak, engelleri bariyerleri yıkarak, bedeller ödeyerek bugünlere geldik” ifadelerini kullandı.
Özbey: Yeniden Büyük Türkiye İçin Çalışıyoruz
Memur-Sen İl Temsilcisi Fikret Özbey ise, 15 Temmuz darbe girişimini önleme sırasında gösterdikleri duruşu 16 Nisan’da taçlandırmak için referandumda ‘Evet’ diyeceklerini belirterek, yeniden büyük Türkiye ideali için, alanlarda olduklarını ve milletle birlikte hareket edeceklerini vurguladı.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret