Genel Haberler
![Atanan Fahri Kur’an Kursu Öğreticilerinden Sendikamıza Teşekkür Ziyareti](media/images/201203064944_afkkhsz.jpg)
Atanan Fahri Kur’an Kursu Öğreticilerinden Sendikamıza Teşekkür Ziyareti
653 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Atanmaya Hak Kazanan Kur’an Kursu Öğreticileri sendikamızı ziyaret ederek, kadroya atanmaları konusundaki çalışmalarından dolayı Genel Başkan Mehmet Bayraktutar ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ettiler.
653 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Atanmaya Hak Kazanan Kur’an Kursu Öğreticileri sendikamızı ziyaret ederek, kadroya atanmaları konusundaki çalışmalarından dolayı Genel Başkan Mehmet Bayraktutar ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ettiler.
Konya, Kocaeli, Çorum, Muş, Trabzon, Kırıkkale ve Antalya’dan gelen Kur’an Kursu Öğreticileri, çok uzun süre sabırla kadroya atanmayı beklediklerini belirterek “özellikle Diyanet-Sen’e ve emeği geçen herkese desteklerinden ve katlılarından dolayı çok teşekkür ettiklerini ifade ettiler.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, “Fahri Kur’an Kursu Hocalarımızın kadroya geçirilmesi konusunda gerek Rahmetli Genel Başkanımız Ahmet Yıldız gerekse bizler gerçekten çok uğraştık. Görüşmelerimiz taleplerimiz sürekli devam etti. Sizler de sabırla beklediniz. Verilen emek ve sabır karşılıksız kalmadı ve kadroya atanmaya hak kazandınız. Hepinize hayırlı uğurlu olsun. Güzel hizmetler vereceğinize gönülden inanıyorum” dedi.
Din hizmetinin önemine değinen Bayraktutar “Sizler çok önemli bir görevi ifa edeceksiniz. Din hizmeti hem ağır sorumluluğu olan, hem de bir o kadar güzel bir hizmettir. Bu hizmet esnasında karşılaşacağınız sorunlarda bizler sendika olarak hep yanınızda olacağız. Sizlerin daha iyi şartlarda, daha hijyenik ortamlarda, teknolojik imkanlara sahip olarak hizmet verebilmeniz için gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Kur’an Kursu Öğreticilerimiz ve kursa devam eden hanım kursiyerlerin çocukları için kreş ve daha farklı hizmetler konusunda da girişimlerimiz devam edecek” şeklinde konuştu.
Kur’an Kursu Öğreticileri ayrıca günün anısına Genel Başkan Mehmet Bayraktutar’a Kabe-i Muazzama manzaralı bir tablo hediye etti.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret