Genel Haberler
![82 Bin Üyemiz Diyanet-Sen’e Güç Verdi](images/articles/large/sivasild.png)
82 Bin Üyemiz Diyanet-Sen’e Güç Verdi
Diyanet-Sen Sivas Şubesi’nin genişletilmiş İl Divan Toplantısı Genel Başkan Mehmet Bayraktutar ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman’ın katılımlarıyla Sivas Termal Otel’de gerçekleştirildi.
Şube yönetimi, Denetleme ve Disiplin Kurulu yönetimleri, İlçe temsilcileri ve yönetimleri ile işyeri temsilcilerinin katıldığı İl Divan Toplantısı’na Memur-Sen İl Başkanı İbrahim Temiz, İlçe Müftüleri İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Memur-Sene bağlı Sendikaların şube başkanları katıldı
Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman’ın yaptığı İl Divan Kurulu Toplantısında konuşan Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, Diyanet İşleri Başkanlığımız bünyesinde çalışan 120 bine yakın Diyanet personelinin bulunduğunu, 120 bin personelin 82 bininin Diyanet-Sen ailesini tercih ederek sendikaya güç verdiğini söyledi. Bayraktutar, “Ülkemiz ve coğrafyamız dış güçlerin ve onların içerdeki maşaları tarafından bin bir türlü fitne ile ayrıştırılmaya kaos ortamına, savaş ortamına çekilmeye çalışılıyor. İçerden ve dışardan var güçleri ile bölgenin ve İslam Ümmetinin umudu durumundaki Türkiye’yi dize getirmeye, dizayn etmeye çalışıyorlar. Bütün bu dize getirme, dizayn etme çalışmaları 15 Temmuz gecesi dini görünümlü bir cemaat kisvesi ile yıllardır insanımızı kandıran, her türlü kutsalı, inancı ve dini değerleri hiçbir hassasiyet göstermeden fütursuzca kullanan FETÖ/PDY’nin darbe kalkışması ile açıkça ortaya konmuştur.” Şeklinde konuştu.
Bayraktutar Diyanet-Sen’in Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanlarının üye olduğu Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu hatırlatarak “14 yıldır yetkili olduğumuz hizmet kolumuzda, başkanlığımızla uyum içerisinde çalışanlarımızın haklarının yanında, ülkemizde ve dünyada yapılan haksızlıkların karşısında, mazlumların ise yanında yer almaktayız.” Dedi.
Bayraktutar, Diyanet-Sen’in Mayıs ayı verilerine göre resmi olmayan rakamlara göre 14. Kez yetkili olmasında tüm şubeler gibi Sivas Şubesinin de büyük katkısı olduğuna dikkati çekerek emeği geçen herkese teşekkür etti.
Bayraktutar ve beraberindeki Diyanet-Sen heyeti Sivas Şubesi’nin genişletilmiş İl Divan toplantısı öncesinde il protokolünü ziyaret etti ve İl Müftülüğü Aylık Mutat toplantısına katıldı.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret