Genel Haberler
![“Hiçbir kirli tezgah, bu milleti ayrıştıramaz, ayrıştıramayacak”](media/images/201401062714_TEZGAH.jpg)
“Hiçbir kirli tezgah, bu milleti ayrıştıramaz, ayrıştıramayacak”
Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Memur-Sen Başkanlar Kurulunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Memur-Sen’in kazanımlarını burata tek tek sıralamayı tarihe bıraktığını söyleyen Bayraktutar ‘Gün gelecek tarih bu kazanımları sürekli hatırlayacaktır’ ifadelerini kullandı. Bin yıl sürer dedikleri başörtüsü zulmünü tarihin kirli ellerinden koparıp öz değerlerine kavuşturan Memur-Sen’in bu başarısı için bilenler için Memur-Sen’den, bilmeyenler için vesile olanlardan Allah razı olsun kelamını dedirtecek kutsal bir başarıya imza attık dedi. Son zamanlarda yaşanılanlara da açıklık getiren Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı 'Bir çok zorluğu beraber aştığımızı biliyoruz, Ne kadar akıllıca sergilenirse sergilensin hiçbir kirli oyun, ne kadar zekice planlanırsa planlansın hiçbir kirli tezgah, birlikte oluşturdukları desende birlikte yaşamış bu milleti ayrıştıramaz, ayrıştıramayacak ifadelerini kullandı'.
Emeğimizin karşılığı haklarımızı aramak nasıl kutsal bir mücadele ise görevimizi yapmak da hizmet verdiğimiz toplumun bizim üzerimizdeki hakkıdır.
İnsana hizmet, topluma hizmet, devlete hizmet en önemli vazifelerimizdendir. Çünkü insan Allah'ın yeryüzündeki halifesi, mahlukların en şereflisidir, O nedenle insana hizmet Hakk'a hizmettir, Allah'a kulluktur.
Memur-Sen’in ve sendikalarının sayısız kazanımlarını burada tekrar tekrar etmeyeceğim o kadar eminim ki tarih Memur-Sen ve sendikalarının kazanımlarını her defasında hatırlatacaktır.
1000 Yıl sürer dedikleri başörtüsü sorununu tarihin yozlaştırılmak istenen , sadece dış görünüş üzerinden ideolojik kavgalar türeten kirli ellerden alıp, değerler boyutuna vesile olan Memur-Sen’in bu başarısı bilen için Memur-Sen’den, bilmeyen için vesile olandan Allah razı olsun kelamını dedirtecek kutsal bir başarıydı.
Bu davanın mensubu olmak, hiçbir surette bedeli maddiyatla ölçülemeyecek kadar değerlidir. Annelerimizin, çocuklarımızın, memurlarımızın, öğretmenlerimizin, sağlıkçılarımızın, din görevlilerimizin sahipleneni olmak, onların dertlerini kendi derdimiz saymak fedakarlığın en derin halidir.
Bugün burada kutlu bir davanın hadimleri olarak bulunmayı yüce Allah bizlere nasip etmiştir. Şunu çok iyi bilmek gerekir ki, bu dava yüce yaratıcının davasıydı. Bu davayı hakkıyla sahiplenemeyenler, sırtlanamayanlar, kendilerince bahaneler türetip, gerek kişilerle imtihan olup, gerek kendi nefsi hevesleriyle harman yerinde rüzgara kapılıp gidecek yakın buğday tanelerine dönüşmemek için ferasetimizi korumak, nefsi duruşumuzu kontrol altına almak için duanın ve ibadetin ehemmiyetiyle hareket etmeliyiz.
Başarılarımızda benlik şuuru yerine, biz olma şuuruyla hareket etmek bütünlüğümüz açısından hayati derecede önemlidir. Başarı dinamiklerimiz olan öncelikle üyelerimiz ve sendikalarda bulunan bütün çalışanlarımız bizimle birlikte bu davanın hak dava olduğunu idrak etmelerine naçizane katkı sunmalıyız.
Birçok kazanım elde ettiğimizi ve sendikalar içerisinde artık daha ne elde edebiliriz, kazanım kalmadı demek yerine sürekli kendimizi dinamikleştirip yenilemeliyiz. Çünkü gelişen dünyanın gerisinde kalmamak bunu gerektirir.
Son zamanlarda Türkiye üzerinde yaşanılan oyunlar karşısında bilinmelidir ki bu toprakların çimentosu İslam Kardeşliğidir. Bu toprakların mayasında ve özünde, dayanışma yardımlaşma ve paylaşma vardır. Bu topraklarda dayatmaya hesaplaşmaya ve paylamaya yer yoktur. Bu topraklarda ve bu toprağın insanlarında birlik beraberlik ve kardeşlik ruhu vardır. Bu ülkenin ve insanının hamurunda var olan bu kardeşliği ortadan kaldırmaya kimsenin gücü yetmez. Ne kadar akıllıca sergilenirse sergilensin hiçbir kirli oyun, ne kadar zekice planlanırsa planlansın hiçbir kirli tezgah, birlikte oluşturdukları desende birlikte yaşamış bu milleti ayrıştıramaz, ayrıştıramayacak...
Birçok zorluğu birlik ve beraberlik içerisinde yenmeyi başaran aziz milletimiz bu sürecin de üstesinden gelecek huzur ve barış ortamına kavuşacaktır. Unutulmamalıdır ki doğruluk ve hak üzerine yapılan bütün çalışmalar uzun vadede hep kazandıracaktır. Menfaatçilerin kısa vadede kazançlı görünmeleri ise sadece bir göz yanılmasından başka bir şey değildir. Ülkemizi yeni ufuklara taşıyacak olan başkanlar kurulu toplantımızın hepimize hayırlı olmasını Cenabı Haktan niyaz ederim.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret