Genel Haberler
![Yıldız: Zirveden Yeni Ufuklara Destan Yazmaya Devam Edeceğiz](https://www.diyanetsen.org.tr/images/articles/large/yildiz_5.png)
Yıldız: Zirveden Yeni Ufuklara Destan Yazmaya Devam Edeceğiz
Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, teşkilat buluşmaları kapsamında Isparta İl Divan Toplantısına katıldı. Burada üyelere seslenen Yıldız, din görevlilerinin maddi ve manevi kayıplarının çözümü için var gücümüzle mücadele ediyoruz.
Diyanet-Sen Isparta İl Divan Toplantısı Genel Başkan Ali Yıldız, Genel Başkan Yardımcıları İrfan Kaşıkçıoğlu, Mehmet Yaman, Ali Güzeldal, Isparta Şube Başkanı Osman Akçil, şube yönetimi, ilçe temsilcileri ve üyelerin katılımı ile gerçekleştirildi.
Toplantıda konuşan Genel Başkan Ali Yıdız “Yetkide 18. yılımız da diyanet hizmet kolunda Türkiye’nin en büyük sendikasıyız. Büyük Diyanet-Sen ailesi olarak, zirveye çıkmak kadar zirvede kalmanın da zor olduğunun bilincindeyiz. Bu anlayışla, daha çok çalışarak yeni kazanımlar üretmeye ve üye sayımızı yüzbinlerle ifade edilen rakamlara çıkarmaya gayret göstereceğiz ”dedi.
Diyanet ve Vakıf Çalışanlarının daha iyi şartlarda çalışabilmeleri ve memnuniyetlerinin artması için gece gündüz demeden çalıştıklarını vurgulayan Yıldız, “Son dönemde meydana gelen ekonomik dalgalanmanın ülkedeki her vatandaş gibi kamu görevlilerinin de alım gücünü düşürdü, biz kamu görevlilerinin sesi olarak; Ekonomideki olağandışı dalgalanmanın telafi edilmesi gerektiğine vurgu yaptık” dedi.
Yıldız “Dünden bugüne nasıl geldiğimizi muhakeme ettiğimizde çok mesafe katettiğimizi açık bir şekilde görebiliyoruz. Yarına baktığımızda ise bizi ne kadar büyük sorumlulukların beklediğini, üyelerimizi alın terinin karşılığını alması için daha çok mücadele etmemiz gerektiğini biliyoruz.
Toplu sözleşme masasında, gündeme alınmayanları gündeme aldırdık, çözülemez denilen sorunları çözdük, çok uzak ufuklarda görünen kazanımları mümkün kıldık, imza altına aldık” ifadelerini kullandı. Zirveye çıkmamızda emeği olan, sendikamızın zirveden yeni ufuklara, çağrısına el ve omuz veren; dünden bugüne sendikamızın genel başkan ve genel merkez yöneticileri başta olmak üzere, şube başkanlarımıza, İl ve ilçe başkanlarımıza, yönetim kurullarına, temsilcilik yönetimlerine, komisyonlarımıza ve bütün üyelerimize, gösterdikleri çaba ve gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret