Genel Haberler
Yıldız: Memur-Sen Küresel Bir Emek Hareketidir
Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız Memur-Sen’in bir milyon 100 bin üye sayısına doğru yürüyen küresel bir emek hareketi olduğunu belirterek “Memur-Sen bu gün emperyalist “adi” düzene karşı “adil” dünya girişimidir.” Dedi.
Memur-Sen Yozgat İl Divan Toplantısı Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan ve Yozgat Memur-Sen üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Memur-Sen Yozgat İl divan toplantısında konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız “Bugün bir milyon 100 bin üye sayısına doğru yürüyen ve küresel bir emek hareketine dönüşen Memur-Sen, bundan 31 yıl önce adanmış bir avuç yüreğin gördüğü rüyadır. Memur-Sen; üyeleri için onur, kamu görevlileri için umuttur. Özgürlük ve adalet hareketi, milli iradenin teminatıdır. Memur-Sen, zalimlere karşı direnişin merkezi, mazlumlar için diriliş nefesidir. Kapitalizmin “Bire dokuz, dokuza bir” düzenine karşı adil paylaşım iradesidir.
Memur-Sen emperyalist “adi” düzene karşı “adil” dünya girişimidir.” dedi.
Memur-Sen İlkandan İtibaren Deprem Sahasında Oldu
Kahramanmaraş merkezli depremle ülkemizin büyük bir afet yaşadığını hatırlatan Yıldız “Depremin ilk saatlerinde yediden yetmişe bu millet ayağa kalktı. Devletiyle, AFAD’ıyla, KIZILAY’ıyla, İHH’sıyla, bütün STK’larıyla.. Fakiri zenginiyle.. Genciyle yaşlısıyla tüm millet yekvücut oldu. Memur-Sen olarak 270 kişilik 3 arama kurtarma ekibimizle sahadaydık. 10 milyon 576 bin TL nakdi yardım, 150 TIR’ı aşan ayni yardım malzemesi, 550 çadır yardımı yaptık. Sendikalarımızın konukevlerini depremzedelere açtık. Genel başkanlar olarak başlattığımız 1 maaş bağışlama kampanyası teşkilatımızın da katılımıyla 1 milyon TL’yi buldu. Yardımlarımız devam ediyor, etmeli. İlk andan itibaren çağrımıza, derdimize ortak olan, Memur-Sen ailesinin dayanışma iradesini sahada gösteren genel merkezlerimize, il teşkilatlarımıza, üyelerimize teşekkür ediyorum. Hepsine selam olsun.” Şeklinde konuştu.
Kazanımlarımız Artarak Devam Ediyor
Memur-Sen’in ideolojik sendikacılığa karşı müzakereye, mücadeleye dayalı bir sendikal hareket olduğunun altını çizen Yıldız, “Mücadelemiz emeğin değerini bulması, alın terinin karşılığını alması içindir. Toplu sözleşmenin mimarı olarak, son bir yıl hariç 802 kazanımı kitaplaştırdık ve tarihe kayıt düştük. Son bir yılda 3600 ek göstergenin verilmesini, 424 bini aşan sözleşmelinin kadroya geçirilmesini, Kamu görevlilerinin mali, sosyal ve özlük haklarının artırılmasını, sendikalı ile sendikasızı birbirinden ayıran, memura 2023 için yıllık 4000 TL’yi aşan ek gelir sağlayan Toplu Sözleşme ikramiyesine imza attık. Bekleyen sorunları çözecek olan da biziz” ifadelerine yer verdi.
Önümüzde Kritik Bir Dönem Var
Önümüzde 3 kritik tarih olduğunu söyleyen Yıldız “ Bunlar 1 Mayıs, 14 Mayıs, 15 Mayıs tarihleridir. 1 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımızın da teşrifleriyle uluslararası katlımla gerçekleştireceğimiz Memur-Sen 7. Olağan Kongresi. 1 Mayıs’ta Memur-Sen’i 4 yıl boyunca temsil ve yarınımızı inşa edecek kadroları seçeceğiz. 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin yapılacağı tarih. 14 Mayıs’ta ülkemizin istikametini, geleceğini, elde ettiğimiz kazanımlarımızın akıbetini oylayacağız. 15 Mayıs ise zirvedeki Memur-Sen bayrağını daha da yükseğe taşıyacağımız mutabakat tarihi. Zirvedeki konumumuzu daha da güçlendirmek, çıtayı düşürmemek, bilakis çok daha yükseğe koymak için ter dökeceğiz. Üçü de bizim için çok çalışmamız, dikkatli adımlar atmamız gereken, geleceğimizi ilgilendiren kritik süreçlerdir.” Dedi.
Genel Haberler
- 15 Temmuz Direniş ve Diriliş İradesinin İhaneti Kuşattığı Destandır
- Hac Görevinden Dönen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ziyaret Edildi
- Diyanet-Sen Ankara Şubeleri Kadınlar Komisyonu Teşkilat Eğitim Toplantısı Yapıldı
- Yıldız, Din Görevlisine Yapılan Fiili ve Sözlü Şiddet Suç Kapsamına Alınsın
- Yıldız’dan Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu’na Ziyaret
- Genel Başkan Yıldız Hatay Teşkilatıyla Buluştu
- Kurban Bayramı Günlerini Allah’a Yakınlaşmak İçin Fırsata Çevirelim
- Katılım Bankalarının Yaşattığı Mağduriyetlere İlişkin Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) “Tavsiye Kararı” Çıktı
- Genel Başkan Yıldız’ın Katılımı ile Muğla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
- Yıldız Aydın İl Divan Programına Katıldı
- Çarşaflı Kadınlara Hakaret Cezasız Kalmasın
- Din Görevlilerimizi de, Kurban İbadetimizi de Siyasete Alet Etmeyin
- Yıldız: Diyanet-Sen Zirvedeki Yerini Tahkim Etmiştir
- Yıldız: Sayısal Çoğunluğumuz-Üstünlüğümüz Sadece Sorumluluğumuzu Artırır
- Yine Yeniden Diyanet-Sen 89. 845 Üye Sayısı ile 21. Kez Yetkili Sendikayız
- 2024 Nisan KİK Kararları Yeni Kazanımlar Getiriyor
- Genel Başkan Yardımcımız Nazif Kocaçoban’ı Acı Gününde Yalnız Bırakmadık
- İsrail’in Korunduğu Dünyaya Anneler Günü Mesajımız!
- Diyanet Akademisi Mezuniyet Sözlü Mülakatının Yürütmesi Durduruldu
- Emeğin ve Emekçinin Gür Sesi Samsun’dan Yükseldi
- Memur-Sen’den Birleşmiş Milletler’e Filistin Tepkisi BM (D)uyuyor musun?
- 2024 Nisan KİK Görüşmeleri Başladı
- Diyanet-Sen “Türkiye” İsmine Sahip Çıktı
- 23 Nisan Milli İradenin Tescilidir
- Genel Başkan Yıldız’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Ziyaret